Výborné pečivo, které se hodí na různé příležitosti. A tentokrát jsme si tyto krásné houstičky upekli k výborné pochoutce z vepřového masa, která má svůj původ ve Francii - rillettes. Kombinace těchto dvou domácích výrobků si určitě zamilujete.

celozrnné houstičky

Domácí pečivo je jednoznačně to nejlepší, které můžete ochutnat. Ať už je kváskové, nebo s droždím, vždycky bude lepší než kupované, často dopékané kousky z velkých marketů. Někdo může namítnout, že už dnes seženete chutné pečivo i v menších pekárnách, často právě upečené z pravého kvásku a celozrnné mouky.

Jenže pořád platí to, že doma upečené je nepřekonatelné. Nejen pro tu chuť, ale i pro tu vůni, která prostoupí při pečení celý byt a drží se ještě dlouho potom, co vyndáte čerstvé pečivo z trouby.

A kdo si myslí, že na pečení nemá čas, tak se mýlí. Těsto za vás může umíchat pekárna nebo domácí robot. Kyne už bez vaší účasti a následné zamotání do uzlíků nezabere více než deset minut. V troubě si pobudou další necelou půlhodinku a můžete se jít natáhnout s knížkou.

Tyto houstičky už máme doma mnohokrát prověřené v jejích variantě pouze z bílé mouky a opravdu se vždycky povedou, nemusíte mít strach.

Suroviny

  • 200 g celozrnné pšeničné mouky (může být špalda nebo ozimá)
  • 300 g pšeničné hladké mouky
  • 250 ml mléka
  • 20 g droždí (půl kostky)
  • 50 g řepkového oleje
  • 10 g soli
  • špetka cukru
  • hrst lehkých semínek - nejvíce lněných a sezamových, pár dýňových, slunečnicové
  • vejce na potření

Postup

Mléko ohřejeme, aby bylo vlažné, a rozmícháme v něm asi lžičku cukru. Rozdrobíme droždí do mléka a necháme na teplém místě vzejít kvásek - na povrchu budou bubliny.

Smícháme obě mouky, semínka, sůl, ve velké míse. Přidáme kvásek a olej. Důkladně promícháme a vypracujeme vláčné, měkké těsto. To necháme pod utěrkou na teplém místě vykynout, asi hodinu. Mělo by zdvojnásobit svůj objem.

celozrnná houska

Z vykynutého těsta trháme kousky, ze kterých vyválíme hada, kterého zauzlujeme. Houstičky skládáme na plech vyložený pečicím papírem, potíráme rozšlehaným vejcem a můžeme ještě posypat semínky.

Pečeme na 200 °C, asi 15 minut, dozlatova.

A hned zítra si k houstičkám připravíme něco velice, velice dobrého a pořádně masového.

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama