Dobrý den zase po měsíci nebo tak nějak. Dnes nás čeká dlouhá lechtivá noc s tématem o početí. Je to bezesporu zajímavé, ale přece jen si vám dovolím předložit ještě další téma, aby bylo o čem sí povídat skutečně celou noc...

Dostala se mi do rukou kniha nakladatelství Computer-Press s názvem fotografujeme akty, a tak jsem ji zvědavě otevřel, protože taková kniha nemůže obsahovat fotografie, které by mi nebyly blízké. Začal jsem knihou listovat a pochopil jsem, že to, co vídáme na výstavách, je pouze jedna část aktů, které vznikají – jedná se o akty umělecké.

Pak jsou tu ale pochopitelně další a další druhy aktů, se kterými se sice setkáváme, ale nemáme o nich příliš jasné povědomí. I když ono to dělení je občas takové nic neříkající. Co si třeba představíte pod pojmem atraktivní akt? Podle mě by atraktivní měly být všechny, ale podle knihy jsou to akty z kalendářů a časopisů.

Jedna z kategorií je dokonce i erotický akt, což tedy vlastně nepřímo znamená, že z těch ostatních je erotika odbourána – jaká škoda! Pak je tu abstraktní akt, u kterého musíte přemýšlet, co že to vlastně je na té fotografii... A tak bychom mohli ještě chvíli pokračovat, ale teorie už by stačila... Zkusíme si praxi.

Zeptám se teď už přímo – fotili jste někdy akty? Buď jako model, nebo jako fotograf? Pokud ano, napíšete nám, jaké jste při tom měli pocity? Jaké to je být modelem pro takové fotky? A pokud jste nebyli v rukou profesionála, zkoušeli jste vytvořit nějaké aktové veledílo sami doma? A pokud už zkoušeli a chcete nám o tom napsat... Neposlali byste nám i výsledek? :-)

Napište nám na adresu redakce@zena-in a ukažte, co ve vás je! To nejzajímavější oceníme právě inkriminovanou knihou o focení aktů!

Reklama