Philips Lighting, nejvýznamnější světový výrobce osvětlení (Euronext Amsterdam ticker: LIGHT), zveřejnil závěry, které odhalují, že mezi hlavní obavy rodičů, pokud jde o zdraví a fyzickou pohodu jejich dětí, je kvalita jejich zraku. Moderní způsob života, jeho narůstající požadavky i technologické pokroky způsobují, že děti tráví v průměru dvanáct hodin denně pod nekvalitním osvětlením, ať už před monitorem počítače, nebo při plnění školních povinností a psaní domácích úkolů. To vše způsobilo, že péče o zdraví očí dětí patří mezi jednu z hlavních priorit jejich rodičů.  Rovněž dochází k nárůstu krátkozrakosti již v dětském věku, a to na celosvětové úrovni. Všechny tyto aspekty zvyšují obavy rodičů o zdraví a zrak jejich dětí.

brýleVíce než tři čtvrtiny rodičů na celém světě si uvědomují význam kvalitního osvětlení a jeho zásadní vliv na výkon dětí ve škole. Ještě větší počet rodičů (79 %) sdílí obavy, že nízká kvalita či blikání osvětlení může narušit zrak jejich dětí. Výsledkem je, že tři čtvrtiny rodičů by používalo světlo, jako je například Philips LED, kdyby vědělo, že bude mít pozitivní dopad na domácí studium jejich dětí, přičemž podobný počet rodičů souhlasí s tím, že by uvažoval o nákupu žárovky s těmito účinky. Tato zjištění byla nejdůraznější především v Indonésii (83 %), Španělsku (79 %) a Turecku (78 %).

Studie, které se zúčastnilo více než 8 000 respondentů z jedenácti zemí světa – Číny, České republiky, Francie, Německa, Indonésie, Polska, Španělska, Švédska, Thajska, Turecka a USA – zjistila, že rodiče uplatňují mnohá opatření k omezení času, které jejich děti stráví před obrazovkami. Téměř tři čtvrtiny (71 %) rodičů se domnívají, že omezením času stráveného před monitorem může pomoci předejít výskytu krátkozrakosti u jejich potomků. Takové postoje zastávají zejména rodiče dětí v asijských zemích (Indonésie s 91 %, Thajsko s 83 % a Čína s 83 %). Tato tvrzení jsou současně opřena o zprávy Světové zdravotnické organizace, které ukázaly, že nadměrná práce může zvýšit riziko krátkozrakosti, a že trávit čas venku může naopak pomoci.

brýle

Dalším zdrojem rodičovských obav jsou studijní výsledky a psychická pohoda jejich dětí. V souvislosti se zrakem hledají rodiče praktická řešení, která budou mít pozitivní vliv na blaho a studijní výkon dítěte.

Vzhledem k tomu, že děti tráví čím dál tím více času sledováním obrazovky či se soustředí na plnění studijních povinností, je podstatné, aby toto prostředí bylo přizpůsobené jejich potřebám, aby bylo příjemné pro oči, aby tak snížilo veškerou zbytečnou zátěž,“ říká Rowena Lee, viceprezidentka pro divizi LED ve společnosti Philips Lighting. „Ve společnosti Philips Lighting rozumíme významu kvalitního osvětlení a chápeme jeho důležitost. Zejména pokud jde o komfort očí a proto jsme vyvinuli naše „kritéria komfortu“. V naší společnosti prochází testem veškeré Philips LED osvětlení, abychom zajistili, že budou splněny veškeré naše standardy pro co nejpohodlnější osvětlení.“

brýle

„Kritéria komfortu“

Společnost Philips Lighting inovovala podrobné testovací podmínky, tzv. „kritéria komfortu“,  k posouzení blikání osvětlení. Tímto způsobem se kontrolují LED žárovky Philips, což zajišťuje, že vysoké standardy, které jsou požadovány pro zajištění energetické účinnosti a průměrné životnosti více než deset let, budou naplněny.

Spotřebitelé si tak mohou vychutnat příjemné osvětlení např. s těmito LED žárovkami společnosti Philips:

  • LED žárovka Philips A60 – nejoblíbenější ve své kategorii
  • LED žárovka Philips A60 matná – s klasickým tvarem
  • LED žárovka Philips A60 jasná – vlákna jsou navržena tak, aby byla viditelná a současně dobře vypadala
  • LED žárovka Philips GU10 – nejoblíbenější ve své kategorii

Pro více informací navštivte www.philips.cz/led

O výzkumu

Všechny údaje, pokud není uvedeno jinak, pocházejí z výzkumu společnosti ResearchNow. Výzkum byl proveden v červenci roku 2017 a zúčastnilo se ho více než 8 000 dospělých respondentů z jedenácti zemí světa – Číny, České republiky, Francie, Německa, Indonésie, Polska, Španělska, Švédska, Thajska, Turecka a USA. Průzkum byl proveden formou online.

Uložit

Reklama