Equal Pay Day neboli Den rovnosti platů je celosvětovou akcí s dlouholetou tradicí, které se pravidelně účastní kolem tisícovky žen. V České republice se bude konat již popáté, a to 25. 4. 2014 v Clarion Congress Hotel Prague. Akce je výjimečná tím, že úspěšné manažerky a podnikatelky nezištně a zdarma předávají celý den své zkušenosti ostatním ženám. Videopřenos z konference bude možné sledovat v pátek od 9 do 13 hodin na www.souvisime.cz .

Výměna zkušeností, která se stala nedílnou součástí akce Equal Pay day, probíhá u kulatých stolů a je určena pro všechny aktivní ženy bez rozdílu věku, které chtějí na sobě pracovat a sdílet svoje znalosti a zkušenosti s ostatními ženami – tj. chtějí být úspěšnými ženami.

Stejně jako v loňských ročnících se na akci podílí mnoho atraktivních osobností - například Margareta Křížová, známá česká investorka a účastnice pořadu „Den D“, Rostya Gordon-Smith, jedna ze světově nejuznávanějších HR manažerek, Jitka Sedláčková, herečka a koučka rétoriky, Lucie Borhyová, moderátorka TV Nova a mnoho dalších velmi zajímavých žen.

Ženy V České republice berou za stejnou práci o 22 % méně než muži, což nás řadí na jedno z posledních míst v Evropě. O tom, že se skutečně jedná o významný společenský problém, svědčí i to, že akci podporuje Ministerstvo práce a sociálních věcí.

 „Jsme rády, že akci navštěvují stovky účastníků, jelikož jejím cílem je na tuto situaci upozornit a vyvolat veřejnou diskuzi nad příčinami tak velkého rozdílu mezi platy právě v ČR, dát prostor pro výměnu zkušeností mezi firmami a také vytvořit příležitost pro vzájemnou podporu žen a jejich motivaci k dalšímu osobnímu rozvoji,“ uvádí Ing. Lenka Šťastná, prezidentka organizace Business and Professional Women Praha II., a dodává: „Svůj život máme ve svých rukou, dosáhněme svých snů a buďme samy sebou.“

Equal Pay Day pravidelně podporují významní partneři, bez jejichž zájmu by nebylo možné akci uspořádat. Partnery 5. ročníku se již stali GE Money Bank, Plzeňský Prazdroj, Autosalon Klokočka, Promopro, Mary Kay a Život nápadům. Mediální agentury Wunderman, OMD a Comunica. Dále společnosti Fructus Terrae, Akademie veřejné správy, Sales2Win s.r.o., Xact, Autentika, Asociace společenské odpovědnosti a AON Hewitt. Mediálními partnery se pro letošní rok staly Moje Psychologie, Dieta, ČIA News a MotivP.  Odborným garantem konference se stala firma LMC a Gender Consulting.

Další informace můžete průběžně získávat na www.equalpayday.cz nebo https://www.facebook.com/equal.pay.day.czech

Reklama