Gastronomickou tváří celostátního projektu Pestrá strava (Strava bez zbytečné chemie) se stal přední český kuchař Jaroslav Sapík. Pan Sapík je dlouholetým zastáncem čerstvé stravy a má také zkušenost jako poradce ministra v oblasti školního stravování.

sapík

„Sám mám vnoučata a určitě mě zajímá kvalita a složení školních obědů, i to, co děti snídají nebo svačí,“ dokládá Jaroslav Sapík. Sestavil řadu ryze českých receptů na obědy pro školní jídelny, které v rámci projektu Pestrá strava jednotlivým školním jídelnám doporučujeme. Hlavními partnery projektu Je pro školní rok 2015/2016 MAKRO ČR, Ireks Enzyma, s.r.o., Jaroměřická mlékárna a.s., Asociace školních jídelen ČR a projekt CEFF Bez zbytečné chemie.

jidelan

pestře

od deti

Projekt Pestrá strava „bez zbytečné chemie“ (www.pestrastrava.cz) má nyní více než 30 výživových poradců a nutričních terapeutů, kteří s dětmi ve školách realizují projektové dny – výrobu svačin, přednáší na téma Zdravá výživa, Výběr správných potravin, apod. nebo působí v jednotlivých školách jako výživoví poradci pro děti a jejich rodiče. Jak takový projektový den vypadá, se můžete podívat ve videu.

deti

zelenina

barev e

Do projektu se zapojilo více než 50 škol a zájem je narůstající, akce se konají každý měsíc několikrát v různých koutech republiky. Děti akce milují, jídla samy připravují dle receptů, vytvářejí (kreslí) na ni reklamu (obal) a dávají jí svůj, originální název. Svačiny v rámci ochutnávek hodnotí děti i rodiče a nejchutnější z nich jsou zařazovány do nabídky kantýn a jídelen. Přidejte se i vy s vaší školou, stačí nás kontaktovat přímo z webu www.pestrastrava.cz.

Reklama