63711da2ea7cdseznam.jpg
Foto: Profimedia

Jim Carrey
Hollywoodský herec maluje od dětství. V posledních letech se této aktivitě velmi věnuje a vytváří nádherná díla plná barev, mezi kterými jsou velkoplošné obrazy, miniaturní sochy nebo politicky laděné karikatury, které mají například kritizovat bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. O této umělecké aktivitě a vztahu k umění herec mluví ve svém dokumentu s názvem: „Jim Carrey: I Needed Color”.

63711c367d4faimage.png
Foto: Profimedia

Anthony Hopkins
Uznávaný a oblíbený herec vytváří zářivé obrazy, které maluje na základě svých instinktů a pocitů. Jeho umělecká díla jsou plná olejů, akrylových barev, temper a fixů. Takové umění prý poskytuje herci svobodu, kterou potřebuje k tvorbě svých obrazů. Díla se neřídí žádnými konkrétními pravidly, ale jen pocity a myšlenkami herce, který se záměrně soustředí na oči jako na hlavní objekt. Sám říká: „Oči jsou důležité, je to vstup do duše. Je to dětinské, ale já jsem sám dítě, takže je to v pořádku.”

Obrazy na úvodní fotografii jsou právě od Anthonyho Hopkinse.
 

Marilyn Manson
Rocker Marilyn Manson vytváří temné obrazy, které záměrně zpochybňují konvenční standardy krásy. On sám je známý svým drsným gotickým vzhledem a extrentrickou osobností, kterou vyjadřuje nejen svou hudbou, ale i groteskními, děsivými a mírně znepokujícími obrazy. Dokonce svá díla v posledních letech vystavoval v galeriích po celé Evropě a USA.
 

Pierce Brosnan
Představitel Jamese Bonda Pierce Brosnan maluje krajinářské portréty, které často věnuje do charitativních aukcí. Po ukončení školy se okamžitě začal věnovat malování. Přesto, že si ho herectví velmi rychle získalo, malovat nikdy nepřestal. Nejradši pracuje s oleji a akrylem a od roku 1987 vytvořil více než 150 obrazů. V roce 2018 se během aukce jeho obraz Boba Dylana vydražil za 1,4 milionu dolarů.
 

Johnny Depp
Herec a hudebník Depp je vášnivým sběratelem umění. Za posledních 30 let nasbíral spoustu děl, z nichž některá vydražil. Jeho vlastní malířský styl ovlivnil umělec Jean-Michel Basquiat. Ponuré Deppovy obrazy obvykle zobrazují lidi, kteří ho inspirují - například Jack Kerouac nebo jeho bývalá manželka Vanessa Paradis.
 

Bob Dylan
Určitě Boba znáte jako legendárního zpěváka a skladatele, ale věděli jste, že je také pozoruhodným umělcem? Inspiruje se svými cestami, zkušenostmi a životem. Poetické portréty, krajina, pohledy do ulic, to vše je součástí jeho repertoáru. 
 

Yoko Ono
Yoko Ono je zpěvačka, skladatelka, mírová aktivistka a umělkyně, ale nejvíc je známá jako manželka zesnulého Johna Lennona. Nejlépe ale její osobnost a identitu dle jejích slov definuje právě slovo umělkyně. Její díla jsou dokonce umístěna v prestižních galeriích a muzeích.
 

Zdroj: Insider, Instagram, Profimedia

Reklama