PARDUBICE  - Nebývalý rozruch způsobila o víkendu na pardubickém závodišti moderátorka a modelka Lejla Abbasová. Krásné ženy a slavní muži, které pozvala, usilovali s nebývalou vervou na stometrové trati o vítězství na dřevěných konících! Díky svým dlouhým nohám si první místo nakonec vybojovala plavkyně Iveta Hlaváčová.

Netradiční Medela Cup se uskutečnil před hlavním závodem celého dostihového odpoledne. A i když si sázkaři nemohli na vítěze vsadit, měli alespoň možnost si v dražbě symbolicky jednoho originálního dřevěného koníka koupit.
Projekt Medela je jednou z aktivit nadačního fondu Asante Kenya, který Lejla Abbasová založila. Cílem projektu s latinským názvem (v češtině znamenající "Pomoc") je zlepšit život dětem, které se ocitly v těžkých životních situacích, a to doslova na všech kontinentech.
Zbývající dřevění koníci, zkrášlení předními českými výtvarníky, budou vydraženi na dalším dostihu celebrit při příležitosti Velké pardubické (12.10.2008).


Licitátorkou při dražbě prvního koně byla Míša Maurerová, která v závodě skončila na čestném posledním místě. Získaných sedmnáct tisíc korun bude díky ní připsáno na konto Medely.
"Každá - i sebemenší částka - je přínosná. Ty děti žijí v otřesných podmínkách, mnohokrát jsem se neubránila slzám," řekla Lejla, která půl roku působila v Keni jako delegátka Humanistického hnutí.
Je proto moc ráda, že pro svůj nápad získává i své kolegy a přátele. Dostihu na pardubickém závodišti se zúčastnily tyto známé osobnosti: Katka Průšová, Míša Maurerová, Yvetta Hlaváčová, Eva Aichmajerová, Ivana Andrlová, Jan Potměšil, Michal Dvořák, Milan Cais, Jakub Ludvík, Petr Fejk a pochopitelně i organizátorka Leila Abbasová.

Medela spolupracuje a participuje na zcela konkrétních projektech mnoha neziskových organizací. Díky nejrůznějším akcím získala v loňském roce téměř dva miliony korun. Peníze následně putovaly třeba na projekt Humanistické základní školy v Guinei, či podpořily zcela konkrétního žáčka v obci Chinchero v Peru.
Reklama