Herec a moderátor Petr Rychlý se letos stal tváří otevřeného Mistrovství České republiky v grilování – Globus Grilmánie a spolu s Ivanem Vodochodským  a Petrem Kolářem dne 28. dubna na Občanské plovárně zahájili grilovací sezonu 2011

„Já a grilování, to patří k sobě. Především se musím přiznat, že všeobecně rád vařím,“ prozradil Petr Rychlý, který se k vaření dostal díky dětem. „Začalo to, když byly děti malý a já jim musel občas uvařit polívku. Pak se to od polévky dostalo postupně k hlavním jídlům a dnes i k tomu grilování. K tomu jsem se dostal díky změně bydliště. Přestěhoval jsem se totiž s rodinou za Prahu do domečku u Benešova,“ dodal Petr, který griluje zásadně na dřevěném uhlí a nejraději v kruhu rodiny. S tou už před pár dny zahájil sezónu ohníčkem a pečením buřtů.

Herec se chopil moderování celého krásného odpoledne a při té příležitosti slavnostně představil Českou asociaci grilování (Czech Barbecue Association - „CBQA“).

Ivan Vodochodský je další tváří Globus Grilmánie 2011, který se přiznal, že poprvé griloval na kovové rohožce.

Zpěvák Petr Kolář je třetí tváří Globus Grilmánie 2011 a moc rád se zapojil do představení nové asociace. „Grilování mám rád už od dětství. Rozhodně jsem velkým nadšencem především pořádného fláku masa na grilu. K tomu dobré pivko a pár dobrých přátel, co víc si přát. Když griluji, rád si všechno doma naložím sám a připravím si vše domácí. Nerad kupuji polotovary,“ přiznal zpěvák, který se vzhledem k okolnostem, které se v poslední době objevují v médiích ve spojitosti s jeho rodinou, na akci moc dlouho nezdržel.

Na akci dorazila i Gábina Partyšová se synem Kristiánem. „Dneska jsem si nemohla nechat ujít tuto slavnostní chvilku a přišla jsem s rodiči a synem. Všichni moc rádi grilujeme a jsem ráda, že vznikla asociace, která nám všem nadšencům poradí, co dělat, aby to správné grilování bylo nejen zdravé, ale i chutné.“

grilovani

To moderátorka Karla Mráčková spíše než griluje s rodinou, nejraději griluje se sousedy. „S těmi jsme si udělali krásné grilování minulý týden. Bylo to moc příjemné a konečně cítím, že se blíží léto,“ přiznala Karla, která na akci přišla se syny Nikolou, Maxmiliánem a dcerou Karlou. 

Na odpoledním dýchánku nechyběla ani Halina Pawlowská, která si masíčko a zeleninu na grilu velmi pochvalovala. „U nás griluje můj manžel, jelikož považuji tuto činnost za ryze mužskou. Nejraději mám pečenou papriku, cibuli či cuketu. Maso jinak nakládám a především panenku či ryby,“ poodhalila taje své kuchyně Halina.

Proč vznikla Česká asociace grilování?

Touha po poznání a představení amatérského či odborného „umění grilování“ přivedla k myšlence založit sdružení tohoto typu, jenž si klade za cíl podporovat všechny stejně zaměřené příznivce. Do budoucna budou představeny novinky a trendy v této gastronomické oblasti, bude testována kvalita a technické zázemí, nabídnuty nové recepty, stejně jako mnoho dalších zajímavých informací, jdoucí ruku v ruce se zdravým životním stylem. Sdružení je zároveň oprávněno udělovat licenci či záštitu k pořádaným barbecue soutěžím a přímo je i organizovat.

Asociace vznikla za účelem podpory a rozvoje nového světového životního stylu - grilování, barbecue. Sdružení je oficiálním členem Světové asociace grilování (World Barbecue Association - „WBQA“) zastupující Českou republiku.

Grilování-barbecue se stává stále oblíbenější nejen v odborných, ale i v laických kruzích. Je vnímáno již jako společenská událost s příjemnou, voňavou atmosférou, setkávání se s rodinou, přáteli či obchodními partnery, během kterého se připravují výtečné grilované speciality s nekonečnou řadou způsobů úprav.

Reklama