seznam.jpg

Foto: Shutterstock

To, co dělají celebrity, většinou zkouší i běžní lidé a komentují, zda to funguje nebo ne. Pokud budete každý den pít na lačno půl litru šťávy z řapíkatého celeru po dobu alespoň tří týdnů, viditelně se vám zlepší pleť, to slibují například Naomi Campbell nebo Miranda Kerr, které na tuto šťávu nedají dopustit a zařadily ji do své ranní rutiny. Pijí ji i modelky, jako například Němka Shermine Shahrivar.

profimedia-0495715193.jpg

Foto: Profimedia


Nutno podotknout, že nejzdravější je jíst řapíkatý celer vcelku, nikoli jen šťávu z něj, ochuzujete se tak o drahocenné vitamíny.

Samozřejmě záleží na mnoha okolnostech, na tom, co používáte za kosmetiku, jak dobře si čistíte pleť, jak spíte a také co jíte a jak moc se stresujete. Ale jestli máte s pletí problém nebo byste ji chtěli mít hezčí, není od věci tuto metodu vyzkoušet.

Nikde není zaručeno, že to pomůže zrovna vám, ale někteří lidé jsou z výsledku v šoku. 

Zde jsou reakce třech žen, které se do pití pustily:

Kristýna: „Nevěřila jsem tomu, ale když jsem to viděla všude na sociálních sítích, rozhodla jsem se, že to taky vyzkouším. Po týdnu jsem nevěřila vlastním očím, měla jsem tak nádhernou pleť! Chuť šťávy sice není dobrá, ale když to tak funguje, tak to za to stojí. Vždy, když se mi zhorší pleť, nasadím kúru a sleduji zlepšení”.

„Chtěla jsem to zkusit, protože mi to doporučila kamarádka, ale nezvládla jsem vypít ani půl litru téhle zázračné šťávy, protože mi to vůbec nechutnalo a nedokázala jsem se přes to přenést, škoda.” - Petra.

Svoji zkušenost přidává i Jitka: „Z vlastní zkušenosti vím, že to funguje, ale musíte být trpěliví. Po týdnu se nestane nic, ale po měsíci bude pleť bez pupínků a bude zářit, alespoň tak jsem to měla já.”

Další benefity řapíkatého celeru:

  • obsahuje spoustu vody, takže se počítá do pitného režimu a pomáhá s předcházením celulitidy
  • vyskytuje se v něm hodně vlákniny
  • vysoký obsah vitamínů K, A a C
  • může pomoci při zánětu močových cest
  • funguje jako afrodiziakum

Na co si dát pozor

  • je to silný alergen
  • kvůli vysokému obsahu draslíku může narušit hydrataci, což může vést k vysokému krevnímu tlaku

Zdroj: autorka článku, Goop, Vogue, Mojezdravi, respondentky Jitka, Kristýna a Petra

Reklama