William Zabka

Zabka je americký herec, scénárista a producent. Nejvíce se proslavil rolí hlavního záporáka ve filmu Karate Kid z roku 1984 a do této role se vrátil v roce 2018 v seriálu Cobra Kai. Znát ho ale můžeme také ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku, kde si ve dvou posledních řadách zahrál sám sebe. Příjmení Zabka původně zní Žabka a odkazuje na Zabkův moravský původ. William Zabka také produkoval krátký oceňovaný film Most s českým obsazením. Zajímavostí také je, že mluví plynule česky a po návštěvě České republiky novinářům uvedl, že se zde cítil jako doma.

Zabka.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Sissy Spacek

Sissy Spacek je asi neslavnější hororovou Carrie. Také je držitelkou Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu První dáma country music, později uváděného pod názvem Havířova dcera. Jak už asi tušíte, její jméno pochází z původního tvaru Špaček. Její prarodiče totiž pocházeli z České republiky. Dědeček Špaček přišel o háčky nad svým příjmením ve chvíli, kdy se stal starostou města Granger v Texasu.

6418551a7f14fspacek.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Brendan Fraser

Také Kanaďanovi a čerstvému držiteli Oscara za hlavní roli v dramatu Velryba koluje v krvi částečně česká krev. Mimo to má ale po rodičích také z části irské, skotské, německé a francouzsko-kanadské kořeny. Brendan je známý také díky postavě tarzanovského mladíka George z komedie Král džungle, ale nejvíce ho proslavil dobrodružný horor mumie, ve kterém ztvárnil dobrodruha Ricka O'Connella. 

brendan.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Ric Ocasek

Prarodiče tohoto amerického kytaristy pocházeli z Československa. Jeho manželkou byla navíc modelka a herečka Pavlína Pořízková, která také pochází z České republiky. Ricova kariéra odstartovala v sedmdesátých letech. Nejprve působil ve folkové skupině Milkwood a později spoluzaložil rockovou skupinu The Cars. 

ocasek.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Adrien Brody

Jeho babička z matčiny strany pocházela z českého pohraničí. Americký herec a držitel Oscara za hlavní roli ve filmu Pianista plynule česky sice neumí, ale k České republice má poměrně blízký vztah a ve svých rozhovorech krásně mluví o Praze, kde točil některé ze svých filmů. „Konkrétně Praha je úžasné místo. Pobýval jsem v ní v zimě, tedy v období, kdy bylo město zcela bez turistů, to už je ale přes dvacet let. Ale dodnes si to vybavuju. Připadalo mi, jako bych tam už dávno žil, našel si oblíbená místa, která jsem pak navštěvoval. Rád jsem třeba chodil do části za Karlovým mostem," uvedl Adrien v rozhovoru pro Vogue

Brody.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Teri Hatcher

Tato zoufalá manželka je z části také českého původu, a to z matčiny strany – babička Teri Hatcher byla totiž česko-polského původu. Někdo si tuto americkou herečku může pamatovat spíše z bondovky Zítřek nikdy neumírá, kde ztvárnila roli Bond girl. Tuto roli prý přijala kvůli manželovi, který si vždy přál mít doma Bond girl. Z jejího obsazení už ale nebyl tolik nadšený Pierce Brosnan, který si v jednom rozhovoru postěžoval, že ho Teri na place znervózňovala svou nedochvilností. 

6418557729002Teri.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Ashton Kutcher

Ashtona Kutchera známe pravděpodobně z několika filmů či seriálů, mezi nimiž jsou nejznámější Zlatá sedmdesátá, kde si zahrál po boku své nynější manželky, Hele vole, kde mám káru? a Dva a půl chlapa, kde vystřídal herce Charlieho Sheena. Z matčiny strany má české kořeny a jeho jméno okazuje na původní typické české jméno Kučera. Ashton byl díky svému okouzlujícímu vzhledu v minulosti také modelem a mimo jiné se objevil v reklamách pro Calvina Kleina.

kutcher.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 
Zdroj info: czechology.comvogue.cz, csfd.cz, wikipedie.cz, evropa2.cz