cumber.jpg

Foto: Profimedia

Celebrity z celého světa dávají najevo, že podporují Ukrajinu, v níž ruská armáda nadále ničí životy milionům lidí. Ani na nedávném udílení filmových cen Britské akademie 2022 tomu nebylo jinak. Několik hvězd, které se prošly po červeném koberci, vyjádřilo solidaritu s Ukrajinou odznáčky nebo stužkami připevněnými ke svým outfitům.

Například Benedict Cumberbatch, který byl nominován na nejlepšího herce v hlavní roli za film Síla psa (The Power of the Dog), měl na slavnostním předávání cen na klopě připíchnutý malý modro-žlutý odznak. „Všichni potřebujeme víc než jen nosit odznak. Potřebujeme přispívat, musíme tlačit na naše politiky, aby i nadále vytvářeli jakési uprchlické bezpečí a útočiště pro lidi, kteří trpí,“ řekl pro Sky News.

„Vím, že už to probíhá, vím, že se to děje, ale... každý musí udělat tolik, kolik může. Myslím, že se dnes objevila zpráva, že rekordní počet lidí dobrovolně přijal uprchlíky do svých domovů. A já doufám, že toho budu součástí,“ dodal.

FotoJret.jpg

Foto: Profimedia

Také Stephen Graham a Jessica Plummer ukázali, že stojí při Ukrajině, když si na oblečení připevnili modro-žluté stuhy. „Je krásné být tady se svou rodinou, ale zároveň je pro mě důležité veřejně poukázat na to, co se tam děje,“ řekl Grahama také pro Sky News.

Podobnou stužku si do pasu na své asymetrické pudrově růžové šaty připevnila i dvaatřicetiletá herečka Millie Mackintosh. Ukrajinskou vlaječku měl na klopě i herec Jake Bongiovi, který dorazil se svou přítelkyní herečkou Millie Bobby Brown, nebo scenárista Jon Spaihts.

Hvězdám bylo doporučeno, aby se na předávání cen oblékly slušně, aby šaty či obleky přitahující příliš pozornosti nevypadaly ve světle ukrajinského konfliktu nevkusně. „To poslední, co chtějí, je něco jako nechvalně známé masové šaty Lady Gaga nebo něco podobně kontroverzního,“ řekl nejmenovaný zdroj The Sun.

ForrtoJet-1-.jpg

Foto: Profimedia

Zdroje: Sky News, Daily Mail, The Sun, Mirror