Paris Hilton
Ve výčtu potenciálních hokejových hvězd nechybí ani jméno, které byste tu pravděpodobně nečekali. Hokej dokáže být i pořádně drsná hra a na nějaké čančání, perfektní manikúru nebo snad stylové oblečení v něm rozhodně není místo. Přesto se dědička hotelového impéria tomuto sportu na střední škole věnovala.

cl.jpgFoto: Shutterstock

Keanu Reeves
Slavný herec strávil dětství poblíž kanadského Toronta, a tak není divu, že tam přičichnul k hokeji. Hrál za školní tým na pozici gólmana a šlo mu to opravdu dobře. V jeho případě ale zvítězila touha stát se hercem a možnou sportovní kariéru zkomplikovalo také zranění. V hereckých začátcích ovšem své dovednosti na ledě zúročil, brankáře si totiž zahrál v roce 1986 ve snímku Youngblood.

cl2.jpgFoto: Shutterstock

Justin Bieber
Hokej hrával také kanadský zpěvák a idol mnoha dívek po celém světě. Co si ze svého umění pamatuje, předvedl například moderátorovi Jimmymu Fallonovi. S hokejkou a pukem se po ledě proháněl už jako malý kluk. Nakonec dal ale přednost kariéře zpěváka.

shutterstock-1674726574.jpgFoto: Shutterstock

Hayden Christensen
Další na seznamu bývalých hokejistů je herec Hayden Christensen. Na střední škole byl velkým sportovcem a závodně se věnoval dokonce dvěma disciplínám – tenisu a hokeji. Shodou okolností se i on narodil v Kanadě.

 profimedia-0637240967.jpgFoto: Profimedia

Steve Carell
Stačilo málo a diváci mohli být ochuzeni o herecké výkony komediální hvězdy Steva Carella. Hrával totiž hokej na pozici brankáře. V určitém momentu svého života se ovšem musel rozhodnout, jestli se bude snažit ze svého koníčku udělat profesionální kariéru. Na střední usoudil, že bude radši hrát jen pro zábavu.

shutterstock-1202094952.jpgFoto: Shutterstock

Patrik Děrgel
Jako mladý kluk hrával hokej také český herec, který toužil po tom, že si jednou zahraje na světových soutěžích. S pozicí gólmana skončil asi v patnácti letech, když ho přijali na konzervatoř. A v Show Jana Krause kriticky zhodnotil, že nebyl zase tak dobrý, aby se tímto sportem mohl živit. Momentálně ho má alespoň jako koníček.

profimedia-0671988562.jpgFoto: Profimedia

Jiří Mádl
Do svých šestnácti let se závodně hokeji věnoval také český herec a režisér. A to přesto, že rozhodně nepatří k vyšším mužům. Jenže jeho sny zhatilo ošklivé zranění v podobě rozdrceného lokte. Potom se objevil na konkurzu do filmu Snowboarďáci a o jeho dalším směřování bylo jasno.

profimedia-0367814276.jpgFoto: Profimedia

Zdroje: Sportcasting, Wikipedia, Etonline, Show Jana Krause, Netflixer, Elite Prospects