Některé z historických osobností jsou slavné dodnes, ale jiné spíše upadly v zapomnění. Jejich slávu oprášily až současné celebrity, které vypadají, jako by jim z oka vypadly. Jejich podobu můžeme posoudit na fotografiích, jindy na malbě či soše. Je až neuvěřitelné, jak mají stejný pohled. Člověk hned začne přemýšlet o tom, jestli nejde o přízeň nebo snad o reinkarnaci. Posuďte sami.

Jimmy Fallon a turecký revolucionář Mahir Cayan
Moderátor Jimmy Fallon je známý svým smyslem pro humor. Jen stěží poznáme, zdali by ho měl podobný i s tureckým revolucionářem Mahirem Cayanem. Tomu v době marxisticko-leninistické revoluce do smíchu spíše nebylo. Podobní jsou si ale až neuvěřitelně!


Foto: Profimedia a Wikipedie

Matthew McConaughey a jeho neznámé dvojče z minulosti
Nikdo neví, kdo byl chlapík, který je na staré fotografii. Vypadá to, že žil na konci devatenáctého nebo na začátku dvacátého století. Fotografii objevili fanoušci, kteří ihned spekulovali, zdali není pán třeba Matthewův pra pra pra děd. Ten se k tomu však nikdy nevyjádřil.


Foto: Profimedia a Wikipedie

Leonardo DiCaprio a Judy Zipper
Těžko říct, jak by se Leovi líbilo, že je podobný Judy. Fotografie ženy z 60. let 20. století se objevila na serveru Reddit a k ní neznámý autor připsal: Je Dicaprio ve skutečnosti žena jménem Judy Zipper? Dvojice fotografií se stala okamžitě virální záležitostí.

Foto: Profimedia a Wikipedie

Jennifer Lawrence a Zubaida Tharwat
Jennifer se musela v poslední době vypořádávat s tím, že ji lidé začali připodobňovat k modelce Belle Hadid. Nám ale spíše připomíná krásnou egyptskou herečku Zubaidu Tharwat, která je známá tím, že měla nejkrásnější oči egyptského filmu. S Jennifer má ale podobný i tvar obličeje, nosu a rtů. Zemřela v roce 2016.


Foto: Profimedia a Wikipedie

Dakota Fanning a Mary Zouch
Skutečná identita ženy na obraze od malíře Hanse Holbeina není známá, ale mnozí se domnívají, že jde o urozenou Mary Zouch. Otec renesančního umělce pracoval pro několik anglických šlechticů včetně Anny Boleynové. Otázkou tedy zůstává, zdali Fanningům neproudí v žilách modrá krev.

Foto: Profimedia a Wikipedie

Reklama