Mouchy neštípou ani nekoušou, přesto těžko najdete někoho, komu jsou sympatické. Bzučící mouchy a vypasené masařky jsou  nejen nesnesitelně dotěrné, ale navíc mohou infikovat potraviny, na kterých posedávají. Moucha domácí (Musca domestica) vyhledává přesně ta místa, kterým by se člověk měl nejvíce vyhýbat - smetiště, výkaly, zahnívající a rozkládající se organické zbytky. Na nohou jediné mouchy napočítali vědci na pět milionů nejrůznějších choroboplodných zárodků.  Během života (dva až čtyři týdny) se moucha zpravidla nevzdálí od místa narození dále než pět set metrů, často vůbec neopustí místnost, kde se vylíhla. Samička mouchy klade denně asi 150 vajíček. Celkový počet vajíček od jedné samičky může dosáhnout až 2 000 kusů.

Moucha je superman hmyzí říše.

Hubení much je velmi složité, především ve fyzické výbavě se jim člověk nemůže rovnat. Moucha se díky perfektnímu panoramatickému vidění zpravidla nenechá zaskočit a při jakémkoliv prudším pohybu ihned vzlétne. Nejdříve se katapultuje kolmo do vzduchu a teprve pak použije křídla k letu vpřed. Zkušení lovci much však tento trik znají a přibližují se proto nikoli ze strany, ale seshora, kde se jejich šance na úspěch zvyšuje. Je nejen dobrý letec, ale díky lepivému výměšku, kterým si potírá spodní část nohou, se dokáže snadno pohybovat na svislých hladkých plochách nebo třeba po stropě místnosti, kde je v bezpečí i před rozzuřenou plácačkou.
B
oj člověka proti mouše je díky zmiňovaným fyzickým výhodám značně nevyrovnaný. Proto si lidé pomáhají různými prostředky od klasických mucholapek (taky jste si ji i s mušími mrtvolkami přilepila do vlasů), přes spreje (vypudí nejen mouchy, ale všechny členy domácnosti) až po účinné ale nepraktické okenní sítě. Naštěstí letošní léto můžete použít příjemnější, modernější a mnohem líbivější metodu, která mouchám zabrání sdílet s vámi domácnost.

Výrobky na hubení hmyzu pod značkou Catch nabízí elegantní řešení

Okenní samolepky ve tvaru slunečnice nebo pásky s beruškami, které vás navždy zbaví much a zpestří pohled z okna.

Samolepky se jednoduše přilepí na slunné místo na  sklo nebo přímo na okenní rám, kam mouchy nejčastěji sedají. Střed slunečnice nebo obrázky berušek jsou napuštěny feromony a účinnou látkou. Působením slunečního záření se feromony postupně uvolňují, v kombinaci s jasnou barvou jsou tím největším lákadlem, kterému mouchy neodolají.  Při  doteku se slunečnicí nebo beruškou přijdou mouchy do kontaktu s hubicí látkou a téměř okamžitě hynou. Na samolepce neulpívají, takže se nemusíte obávat, že budete mít okno obsypané mušími mrtvolkami. Při používání  samolepek nedochází k žádnému odpařování insekticidů. Samolepka je bez zápachu a může se použít v každé místnosti.

Je šikovným pomocníkem na všech místech, kde se vyskytují mouchy - na chatách a chalupách, v restauracích, cukrárnách, lahůdkách a o pohodu a klid nepřijdete ani v karavanech či při kempování. Z okna se na konci léta dají jednoduše odstranit, nezanechávají lepivá místa.

 

V balení se prodávají 2 samolepky Slunečnic CATCH nebo 6 samolepících proužků s Beruškami CATCH, které účinně ochrání místnost o 20 m2 po dobu 4 měsíců. Velkou výhodou je, že je můžete použít i další sezónu, samolepky jsou odolné vůči UV záření.  Koupit je můžete v hypermarketech nebo v běžné síti drogerií. Pod značkou Catch můžete koupit také moderní přípravky proti molům a komárům.

 

Více informací na www.saralee.cz

 

Soutěž najdete ZDE

 

Reklama