Začalo to slepicemi, k těm postupně přibyli králíci, kachny, husy, krůty, koza, kterou viděla na trhu a to ještě zdaleka není všechno. Přečtěte si, jaká zvířata chová naše čtenářka s nickem řinka

Jako dítě jsem snila o pejskovi. Tento sen se mi jako dítěti nesplnil, ale kočky ty jsme měli. Vozila jsem je v kočárku (asi jako spousta holčiček) houpala na houpačce,oblékala a balila do peřinek. Pejska jsem si pořídila jako dospělá a dodnes mám pejska ale pokaždé jiné rasy. Bydleli jsme v paneláku a tam to byl pudlik Matýsek. Koupili jsme domek a k osmiletému Matýskovi přibyla krásná Německá ovčanda a pak to začalo.

Můj sen byl, když máme velký pozemek tak ho nějak využít. Začalo to slepicemi k těm postupně přibyli králíci, kachny, husy, krůty, koza kterou jsem viděla na trhu a prostě jsem ji chtěla. S kozou byl ale problém moc jsem litovala, že jsem ji koupila. Ustavičně řvala a chtěla společnost. Chodila jsem s kozou, pudlikem a ovčandou po údolí na procházky, to vám řeknu, byli jsme sestava. Ještěže to byla polosamota

Ke koze přibylo prasátko. Můj den se skládal z kydání hnoje., vaření brambor, sušení vojtěšky, okopávání krmné řepy a další práce na zahradě. Dokonce se mi povedlo nechat kvočnu vysedět kuřátka. Připouštěla jsem králíky a brzy jsem jich měla na padesát kusů. Hospodářství se rozrůstalo a nadešel čas své plody práce sklízet. Brojleři vypiplané z kuřátek bylo potřeba zabít, králíky také a to byl ze začátku pro mě problém. Nikdy jsem nezabila ani kapra na vánoce. Slepice jsem měla vyřešené, ty, co byly vynešené jsem nechávala volně přes noc a postarala se o ně liška. Dokonce jsem ji jednou viděla na dvorku, jak si ji nese(mimochodem je nádherná). Soused přišel králíky zabít jen jednou, pak jsem musela sama. Za velkého přemlouvání sama sebe jsem to zvládla. Můj muž nedokáže zabít králíka dodnes. Na prasátko přišel řezník a koza skončila v klobáskách.

Brzy jsem ale zjistila, že mě tento sen neuspokojuje. Postupně jsem začala likvidovat veškerou drůbež a když jsem za velkého smutku pochovala pudlika, za dva roky za ním ovčandu, která měla nádor mléčné žlázy (po operaci žila ještě rok) a syn se rozhodl, že zde nebude žít, přestěhovala jsem se do malého domečku jen s malou zahrádkou,našla jsem si práci a teď mám už jen toho pejska. Už nechci hospodářství, nechci zvířata jen proto, aby skončila na pekáči.

Byla to ale zkušenost a sen o malém hospodářství se splnil.

řinka

Z tohoto důvodu bych hopodářství také nechtěla. Zabít zvíře, které krmím od mláděte, by bylo pro mě nepředstavitelné.

Tuto neděli jsme jeli za kamionem naloženým prasaty a bylo mi jich líto, protože mi bylo jasné, že jedou na porážku. Chudáčci. Mějte si mě klidně za cvoka, ale nemůžu si pomoct.