Přes dvacet pražských restaurací zařadí 21. dubna na polední menu variaci na téma buchtičky se šodó. Kvalitu pokrmu pak budou strávníci hodnotit v on-line anketě, která určí, kdo se stane buchtičkovým králem. Podobně jako v předchozích ročnících, které měly mezi návštěvníky zúčastněných restaurací velký ohlas, se dá očekávat, že se od sebe budou jednotlivé recepty a jejich úprava i letos překvapivě odlišovat. Akci pořádá kulturní portál PragueOut.cz.

„V anketě o nejlepší buchtičky zvítězila v předchozím ročníku, který proběhl na podzim 2008, vinohradská restaurace U Básníka pánve a musím říct, že buchtičky tu byly opravdu výborné,“ uvedla jedna z organizátorek akce Zuzana Fuhrmannová z redakce PragueOut.cz. V jejich receptu najdete sádlo, rum a med a tahle staročeská kombinace rozhodně pohladí chuťové buňky i sebeuspěchanějšího bankovního úředníka, který se tu staví na rychlý oběd.

V restauraci Le Lapin Bleu na Praze 5 sází na elegantní vanilkovo-rumový krém doladěný čokoládou a čerstvými jahodami. Plzeňská restaurace v Obecním domě bude servírovat „Buchtičky se smetanovovanilkovým krémem zdobené mátou“. Zahanbit se nenechá ani Francouzská restaurace tamtéž, kde podle manažera Petra Zajíčka připraví „Jemné máslové buchtičky s vanilkovým krémem a jahodovou espumou“.

vb

Inovativní přístup má napravit škody napáchané školními jídelnami, kde se buchtičky dělaly z nekvalitních surovin a podle standardizovaných postupů.

Restaurací, které letos buchtičky slavnostně zařadí na své polední menu, je právě 21. Patnáct z nich se nachází v centru Prahy. Nechybí mezi nimi Café Louvre, Lví dvůr, Kolkovna, restaurace U Provaznice, kavárna Slávia, Baráčnická Rychta, nebo Bufet Hamu. Zkrátka nepřijdou ani labužníci z Prahy 2, 3, 4, 5 a 6.

Soutěž o buchtičkového krále proběhne prostřednictvím on-line ankety, ve které budou strávníci hlasovat mezi pěti body (vynikající, dobré, ušlo to, nic moc, nedaly se jíst). Vyhlášení vítěze proběhne 28. 4. 2010. On-line anketu najdete na adrese: http://www.pragueout.cz/restaurace/articles/soutez-o-nejlepsi-buchticky-se-sodo

Tak co, jste-li z Prahy a okolí, nezajdete?

Reklama