Nevíte si rady s pořízením výbavičky? Připravili jsme pro Vás seriál, který Vám pomůže se v nepřeberném výběru zboží zorientovat. V první řadě by si nastávající maminka měla opatřit seznam věcí, které bude s narozením miminka potřebovat. Takový seznam Vám ochotně poskytne každý specializovaný obchod, své k němu poznamenají maminky, babičky a kamarádky, ve vzácném případě se zapojí i taťka očekávaného miminka. :) Máte-li štěstí, odškrtáte si rovnou pár položek, které po někom Vaše mimi zdědí, ostatní nezbývá než pořídit vlastními silami.

 

Dnes se zaměříme na jednu z nejdůležitějších položek, kočárek. Je velmi důležité věnovat výběru kočárku dost času a energie, aby Vám skutečně sloužil k Vašim individuálním potřebám. Důležité je, aby vyhovoval rozměrově parametrům, které Vás v běžném každodenním životě limitují (výtah, vstupní dveře, kufr auta, výška rukojeti k postavě, váha kvůli nošení do schodů či MHD), a aby Vám umožňoval pohyb, na který jste zvyklí. Golfové kočárky a všechny ostatní s menším průměrem koleček jsou vhodnější do města, na nákupy, na rovné chodníky, a jsou také obvykle velmi lehké a dobře skladné. Do přírody si ale nevyrazíte.

 

Naopak kočárky s velkým průměrem kol umožňují neomezený pohyb v terénu. Bývají o trochu těžší a méně skladné, ale ani to není pravidlem. Zejména vybrané tříkolové kočárky spojují výhody obou variant. Díky otočnému přednímu kolečku jsou velmi dobře ovladatelné a skladné. S použitím vložné tašky či hlubokého lůžka poslouží od narození, ve většině případů lze na podvozek připevnit i příslušná autosedačka 0-13kg. Nejste-li zrovna příznivci tříkolových kočárků, existují i obdobné konstrukce se dvěma předními otočnými koly, které mají shodné vlastnosti, jen o malinko vyšší váhu.

 

No a pokud se nechcete vzdát klasických 4kolových houpacích kočárků? Nebojte, i pro Vás je na výběr mnoho dobrých modelů! A ještě jedna dobrá rada na závěr. Nehledejte za každou cenu kočárek, který má pro sedícího prcka přehazovací rukojeť nebo otočné sezení. Ti zvědavci chtějí cestou koukat dopředu, ne pozpátku na Vás. Docílíte jen toho, že si budou klekat, aby se otočili a viděli na cestu, a to není příliš zdravé pro jejich zádíčka, a ani bezpečné.

Příště se zaměříme na výběr postýlky a vůbec všeho na spinkání a také na cestování s miminkem.


 

Informace dodal obchod www.malvik.cz.