Jste-li majitelkou Těhotenské průkazky, je to jasné – čekáte dítě. Než jste ji ale od vašeho gynekologa obdržela, s největší pravděpodobností jste už o tom, že se momentálně nacházíte ve stavu, kterému se říká jiný, věděla nebo to aspoň tušila už pár týdnů předtím. Zvlášť pokud jste se s partnerem o potomka tak zvaně „snažili“.

carky

Těhotenský test koupíte v každé drogerii, proto dnes pro žádnou ženu není problém si ověřit, jestli náhodou „není v tom“. Čím víc je miminko vytoužené a očekávané, tím vyšší spotřebu testů jste patrně v průběhu všech pokusů o početí a následného zjišťování, zda ANO, nebo NE, měla.
A jeden z těchto testů, díky kterému jste zjistila, že těhotná jste, si budete pamatovat zřejmě po celý život. Možná že jste si tu kouzelnou tyčinku se dvěma proužky i uschovala jako památku. Jako první důkaz, že zázrak je (skoro) na světě!

Jak jste reagovala na „dvě čárky“?

Kolik žen, tolik reakcí. Spektrum lidských emocí je nekonečné, jisté ale je, že si tyhle okamžiky uchováme v paměti na hodně dlouhou dobu. Byl u toho váš partner? Nebo dokonce jiní členové rodiny? Nebo jste si nechala to sladké tajemství dlouho jen pro sebe a z oznámení partnerovi, příbuzným a přátelům jste udělala zvláštní událost, na kterou jste se pečlivě přichystala?

Za všechny příběhy vybírám jeden a samozřejmě mě moc zajímají ty vaše!


Mě donutil ke koupi testu partner. Dodnes si myslím, že o mém těhotenství byl přesvědčený dříve než já. Zatímco jsem se zabývala svým prapodivným zdravotním stavem s obavou, že mám všechny choroby světa, a fakt, že „mé dny“ mají už 14 dní zpoždění, mě absolutně nerozhodil, on měl po chlapsku jasno: „Jdeme pro test, tohle není jen tak!“
Moje protesty nebyly nic platné, naložil mě do auta a jeli jsme do obchodu. Doma jsem se s testem zamkla na toaletě a scénku doprovodila uraženým výrazem: Pfff, já bych tohle přece hned poznala! Za pár minut jsem zírala na DVĚ čárky, které na mě křičely a nenechávaly absolutně žádný prostor pro pochybnosti. Zírala jsem asi dost dlouho, protože se ozvalo bouchání na dveře: „Tak co?“ Odemkla jsem zámek a manžel se za mnou vsunul do té malé místnosti, kam se normálně vejde jenom jeden z nás. Zmohla jsem se jenom na zkroušené: „Já nevím…“

„Dej sem ten návod,“ zavelel a po pár vteřinách říká s potutelným úsměvem: „No, jsi těhotná, miláčku…“
A já pronesla plačtivě tu historickou větu, se kterou teď manžel rád baví naše široké okolí: „A co teď budeme dělat???“

test

Jak to bylo u vás?

Čtěte také:

Reklama