To je téma, které mě právě v tuto dobu velice zajímá, neboť každým dnem se má mojí dceři narodit miminko.
 
Jsem z toho dost nervózní, protože dost dlouho to nějak nešlo, tak je to takové vymodlené. Ani nám nechtěli říct, jestli to bude holka, nebo kluk, jako by tomu sami měli uvěřit, až budou mít kýženého potomka v náručí.
 
Moc se na něj všichni těšíme, a jak už to bývá, častěji vzpomínám na narození svých dětí.
 
Když se měla narodit moje mladší dcerka (v té době jsem samozřejmě nevěděla, že to bude holčička) jsem ráno před domem upadla. Bylo to v únoru, všude sníh a kluzko. Byla jsem těhulka sedm a půl měsíce, a tak večer, když mě začalo dost bolet v zádech, jsem tomu moc pozornosti nevěnovala. V noci ale začalo být zle, a tak manžel rozhodl - jedeme do nemocnice.
 
V nemocnici mě sestřičky začaly připravovat na porod - oholení a tak dále, vždyť to znáte. Pak přišla paní doktorka a prohlásila že žádný porod, že je ještě brzy! Pak následovala postel,  aby byly nohy nahoře, spousta injekcí a klid na lůžku. Celý den jsem prospala, což se mi doma za celou dobu, co jsme měli doma první holčičku, nepodařilo. Bolesti ustaly, a tak jsem si lebedila.
 
Večer se na mě znovu přišla podívat stejná paní doktorka, která sloužila už asi třetí noční, a řekla, že se to stejně udržet nedá, tak hned na sál.
 
Na sále mi pošpitala, že už slouží opravdu třetí noční, že by se potřebovala vyspat, a tak mi dá kapačku, aby to urychlila a měli jsme to obě za sebou. Jen mi napíchla žílu, dostala jsem velké bolesti. Paní doktorka povídá: "Bude to tak za dvě hodinky, zajdu se najíst a pak se vrátím." V tu chvíli jsem dostala takový tlak, že jsem jen hekla: "Prosím vás, nikam nechoďte, už je to." Doktorka přiskočila a stačila akorát dcerku chytit.
 
Na svět nepřišla jako spořádaná mladá dáma, ale vyletěla jako uragán.
 
To jí vydrželo celý život, do všeho se žene na plný plyn. Ani nemůžu uvěřit, že uteklo tolik let od tohoto zážitku a dcerka bude taky maminkou. Snad to dobře dopadne a bude mít také tak rychlý porod jako já. Moc bych jí to přála. Tak nám držte palce, ať to zvládneme: ona fyzicky a já hlavně psychicky.
 
Hezký den všem přeje majdalena.
 
Milá majdaleno, moc děkuji za Tvůj příběh a Tvé dceři držíme všechny palce, aby všechno proběhlo dobře. Pevné nervy...
 
Pište i vy Vaše zážitky spojené s narozením dětí. Dnes na Žena-in.cz totiž všechny rodíme. :o)))