Když se čtenářka Krupová vrátila z nemocnice, manžel jí navařil řízky a bramborovou kaši. Jinak má ale vaření na povel ona. Jen si to přečtěte...

Chlap se umí postarat, když je potřeba. Jen tu kaši manžel nezvládl, jak píše čtenářka Krupová.


Přeji krásný den plotny :-)

U nás manžela u plotny neuvidíte. Možná bylo jeho zbožné přání stát se kuchařem, ale to se mu nesplnilo a k jídlu má vřelý vztah jen jako konzument. Už jsem si zvykla, že na vaření a nakupování k obědu jsem vždy sama. On zas lítá venku s kočárkem anebo baví děti hraním. Když má volné ruce a příležitost, (hlady už švidrá) rád mi při vaření pomůže. Naškrabe brambory, oloupe cibuli nebo zamíchá co právě bublá v hrnci.

Je pravda, že mi sní vše, co uvařím a po letech jsem ho naučila jíst i květák. Je to masožravec a květák dlouho považoval za nejedlý :-) Ale když jsem z něj usmažila smaženky a donesla k TV na zobání, tak mu šmakoval. Jen se pak pídil, co to vlastně bylo za dobrotu. Občas mě vytáčí jak mi jídlo při obědě kritizuje. Sám neví jak se to vaří, ale ví, že MAMINKA to dělá jinak a jinak to i od ní chutná. To bych mu vždy obsah talířku vylila na hlavu. Když se mu stýská po maminčině kuchyni, proč se od ní taky něco nenaučil.

Jednou jsem byla týden v nemocnici a on měl nelehký úkol. Po práci vyzvednout malou ze školky a večer jí uvařit krupici a uspat. Vše zvládl až na tu krupici. Ode mě měl instrukce, kde ji vlastně doma máme. Že máme klasickou co se vaří v mléce, a podává se s máslem a kakaem. A druhou speciální, co se sype do talířku s horkým mlékem, zakvedlá se vidličkou a je z ní hustá kaše. Naše Natálka toho ode mne v jejích šesti letech odkoukala mnohem víc než on. Takže mu byla v ruce a říkala jak to maminka vaří. Ale nedal si říct a v tom mléce vařil samozřejmě tu co se nevaří a naopak. Výsledkem byla nepoživatelná kaše s dokonale spáleným hrncem. Namáčel to dva dny, než se mu podařilo poslední spáleniny vydrhnout ocelovým kartáčem.

Je totiž nepoučitelný, a návod na obalu prostě nečte. Dceřiny rady taky nebral v potaz a pak mi seděl na návštěvě na posteli a koukal na mě psím pohledem. Kdy už jako půjdu domů, že už jim topinky lezou krkem :-) Jako správný chlap to ale ustál a při návratu domů na mě čekala hromada usmažených řízků a bramborovou kaší. To ho musím pochválit, dokonce mi i naložil. Ale se slovy, že je to naposled a abych si moc nezvykala :-)

Ale co, já taky neumím vzít hoblík a pilku do ruky a vyrobit nábytek a vymalovat a položit plovoučku nebo zavrtat hmoždinky. Nepletu se mu do jeho práce a on zas do mé. Máme to tak zažité a asi se s tím už nic nezmění. Ale ty řízky by mohl dělat častěji :-D

Mějte se krásně a dobrou chuť

Krupová

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dne: Umí váš partner vařit?

  • Umí váš mužský vařit?
  • Kdo vaří častěji, vy, nebo partner?
  • Dokáže vás muž překvapit jídlem?
  • Co vám od něj nejvíc chutná?
  • Máte nějakou zajímavou historku z kuchyně nebo zajímavý recept?

Napište nám také, můžete poslat i fotku! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá balíček lahodných čokolád Figaro s různými příchutěmi! Příspěvky posílejte dnes, 6. 2. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: VAŘENÍ

vareni

Reklama