V nadcházejících dnech čekají naše děti velikonoční prázdniny. I když se na volno samozřejmě těší, může se během chvíle ukázat, že si ten čas představovaly trochu jinak než my. Což takhle zkusit kompromis zpečetěný malým úplatkem? Něco v duchu „o Velikonocích budeš s námi, ale nemusíš se těch rodinných akcí zúčastňovat, můžeš zkusit tuhle prima knihu“?

Abyste se vyhnuli otráveným obličejům svým pubertálních ratolestí, nechte je raději přes svátky v klidu žít a nenutit k společným radovánkám. Pokud jedete na chalupu/hory/k příbuzným, tam všude se dá zalézt do kouta s knihou. A když  vyberete ty správné – ověřené – tituly, nechají možná pro jednou na pokoji i elektronické hračky všeho druhu.  

Knihy, které budou bavit puberťáky

Škola nebude, tak jsme připravili tahák pro vás: 

Kiera Cassová: SIRÉNA

  • PRO KOHO: 12+, spíše dívky
  • POKUD MÁ RÁD/A: romantika
  • POKUD SE MU/JÍ LÍBIL/A: Selekce, Dcera, První

Kiera Cassová okouzlila svět svojí „princeznovskou“ trilogií Selekce, ve které zachytila možnou budoucnost, ve kterém král a královna opět bydlí v přepychovém paláci a nosí nádherné šaty. Nyní vyšla od autorky knížka z nové série - Siréna - která nás přenese do světa dívky, která musí sloužit oceánu. Knížka získala řadu ocenění a je skvělou volbou zejména pro dívky ve věku dvanáct let a výše, kterým se zajisté bude líbit.

Sarah Andersenová: DOSPĚLOST JE MÝTUS

  • PRO KOHO: 17+
  • POKUD MÁ RÁD/A: ...tato knížka je tak ze života, že se musí líbit všem.
  • POKUD SE MU/JÍ LÍBIL/A: Korektor, Kyanid a štěstí, Pupíky

Co to vůbec znamená, být dospělý? To je otázka, na kterou dnešní „mladí dospělí“ těžko hledají odpověď. Má to snad být něco, co se pozná? Sarah Anderson měla stejné pocity, a proto napsala (a nakreslila) tuto knížku. Vtipné krátké komiksy ze života, při kterých se zasmějete, zamyslíte a kdo ví, možná si i vy zavzpomínáte, jak jste se cítili, když jste byli čerstvě dospělí a stále jste čekali, až přijde ta velká změna a vy si řeknete: „Ano, konečně jsem dospělý/á.“

Jenny Han a Siobhan Vivian: OKO ZA OKO

  • PRO KOHO: 14+, spíše dívky
  • POKUD MÁ RÁD/A: napínavé příběhy, které nejdou jen tak odložit
  • POKUD SE MU/JÍ LÍBIL/A: Všem klukům, které jsem milovala, Léto, kdy jsem zkrásněla

Nový příběh od bestsellerové autorky Jenny Han je zasazen do prostředí malinkého ostrůvku, na kterém žijí dívky, které spojuje jeden cíl - pomstít se těm, kteří jim ukřivdili. První díl trilogie, jež získal mnoho kladných recenzí od mladých čtenářů po celé Americe, se konečně dostává do České republiky. Už z předchozích literárních počinů autorky víme, že je skvělý vypravěčka a nebojí se velkých dějových převratů - a přesně to slibuje i tato knížka.

Přečtěte si také:

Reklama