5e9033bb98182obrazek.png
Foto: Shutterstock

O tom, že by práce z domova měla mít jasná pravidla, jsme se zmínily nedávno. Je třeba dodržovat správný režim, nevyspávat do odpoledne nebo si dělat přestávky a plánovat. Ale pak je tu ještě něco, moment, kdy se musíme čas od času připojit na pracovní video poradu nebo si se svým klientem z očí do očí skrze kameru říci, co je v plánu. A i na takové situace je vhodné trochu se připravit. Nejen sebe, ale i své okolí. Alespoň to, které zabírá oko kamery.
5e9033ce8be10obrazek.png
Foto: Shutterstock

Jak zvládnout video poradu nebo pohovor?

  • Telefonujte na místě, kde máte plný signál a minimum rušivých podnětů. Zavřete se do své kanceláře, do obývacího pokoje nebo si sedněte na terasu, je-li tomu prostředí nakloněno.
  • Zapomeňte na to, že se během video telefonátu uvelebíte na gauči nebo v posteli. Dbejte na vhodné prostředí a myslete také na pozadí. Seďte narovnaná, nedělejte do toho jiné činnosti jako je vaření kávy nebo pilování nehtů a věnujte svou pozornost na 100 % tomu, s nímž hovoříte.
  • Pokud jste doma s dětmi, raději jim najděte na dobu trvání telefonátu zábavu, v ideálním případě rovnou i hlídaní.
  • Využijte toho, že nesedíte s daným člověkem v jedné místnosti a na poradu se připravte. Zapište si poznámky na papír, udělejte si průzkum probíraného tématu nebo si nenápadně „vygooglujte“ vše potřebné.
  • Když video hovor, tak jedině upravená. Žádný váš kolega, natož nadřízený, vás nebude chtít vidět v pyžamu, s týden neumytou hlavou nebo „bez obličeje“, tedy bez líčení. Samozřejmě nemusíte obléknout kostýmek, bohatě postačí čistý a neutrální vršek (spodek nebude vidět, tak využijte třeba pohodlných tepláků nebo legín) jako je tričko, košile nebo svetřík. Upravte si vlasy a naneste na tvář třeba lehký tónovací BB krém a řasenku. Alespoň základní úprava zevnějšku je velmi důležitá. Nejen proto, že chcete jistě udělat dojem, ale také se vy sama budete cítit dobře a sebevědomě.
  • Mějte počítač, telefon nebo tablet, přes který proběhne video hovor plně nabitý, aby nedošlo k technickým zádrhelům. Stejně tak vypněte rádio, hudbu a ztlumte vyzvánění, aby vás nikdo a nic nerušilo.
  • Po skončení porady si poznamenejte veškeré probrané informace, zapište si poznámky a ve zkrácené verzi se je nebojte sdílet s tím, s nímž jste hovor vedla.
  • Chovejte se profesionálně, neodvádějte hovor od práce, pokud to nebude nutné a šetřete pracovní čas sobě i tomu druhému.

5e903466bcf87obrazek.png
Foto: Shutterstock

Také si přečtěte:

Reklama