Protože se intenzivně zabýváme tématem neplodnosti a problematice srůstů, rádi bychom jedné čtenářce, která má naplánovanou operaci či porod císařským řezem, nabídli možnost prevence – věnujeme jí voucher na Hyalobarrier gel®, který napomáhá zabránění vniku srůstů.

Pokud tedy máte naplánovanou gynekologickou operaci v dutině břišní, pánevní nebo v děloze, a bojíte se vzniku srůstů nebo již srůsty máte, napište nám do redakce svůj stručný příběh. Poté se poraďte se svým lékařem, zda by vám tento gel pro plánovanou operaci doporučil.

Vybereme jednu z vás, která tento voucher získá. Poprosíme vás potom o rozhovor – proč byste jej chtěla získat, proč máte obavy ze srůstů a jak si myslíte, že by vám srůsty mohly zkomplikovat váš zdravotní stav. Budeme rádi, když se následně podělíte se čtenářkami, které mohou řešit stejné obavy a problémy ze srůstů a vaše zkušenosti budeme moci zpracovat do dalšího článku.

Jak získáte Hyalobarrier gel®?

Pokud se chcete do naší výzvy zapojit, napište nám na redakční e-mail klara.krizova@zena-in.cz svůj krátký příběh (na jakou operaci se chystáte, jaké máte zdravotní problémy, proč se obáváte vniku srůstů...) Spolu se zástupci distributorské firmy vybereme jednu z vás, která voucher na Hyalobarrier gel ® získá (předání voucheru upřesníme následně).

gel

Co jsou srůsty?

Srůsty jsou definovány jako abnormální jizevnatá spojení mezi povrchy dvou a více orgánů, jež za normálních okolností spojeny být nemají. V důsledku zánětů, endometriózy (výskyt děložní sliznice mimo dělohu) nebo po operacích může v dutině břišní na vnitřních orgánech ke srůstům dojít. Ty pak mohou působit různé komplikace. Od chronických bolestí až po neplodnost.

Mezi nejčastější příčiny tvorby srůstů patří:

a) operační výkony v dutině břišní, pánevní (gynekologické operace) a v dutině děložní.

Mezi onemocnění, pro která se vykonávají výše uvedené operace, patří:
- odstranění myomů z dělohy (myomectomie)
- ovariální cysty (cysty na vaječníku)
- neprůchodnost vejcovodů
- chirurgické ošetření endometriózy
-  rozrušení již vniklých srůstů (adheziolýza)
- kyretáže nebo revize dělohy
- chirurgické operace střev, slepého střeva, žlučníku…

b) zánětlivá onemocnění:

- zánět slepého střeva,
- záněty jiných orgánů břicha a pánve (záněty vaječníků apod.),
- endometrióza atd.

c) srůsty po porodu císařským řezem.

Vznik srůstů může znamenat mnoho nepříjemných komplikací, kdy nejzávažnější je neplodnost.

Co vám mohou srůsty způsobit?

  • Neplodnost
  • Chronické bolesti břicha
  • Poruchu průchodnosti střev (včetně zácpy)
  • Bolestivý pohlavní styk
  • Bolestivou menstruaci
  • Opakované operace, opakované hospitalizace a pracovní neschopnost

Jak lze srůstům zabránit?

Minimálním poškození tkání v průběhu operačního výkonu a použitím antiadhezivních (protisrůstových) bariérových prostředků – což jsou zejména gely.

Hyalobarrier gel® napomáhá zabránění vniku srůstů

V současné době je na trhu několik různých bariérových opatření, nejzajímavější pak ve formě gelu, které se aplikují do míst, jež byla v břišní dutině operována. Jedním z nich je Hyalobarrier gel®. Svou přítomností - operatér nanese gel přímo na místa kde operoval - zabraňuje vniku srůstů tkání, které srostlé být nemají. Vytváří tak mechanickou bariéru a tkáně, které jsou jinak těsně u sebe, nechtěně nesrostou. Je funkční zejména tím, že zůstává v místě aplikace 7 dní, teprve poté se vstřebá. A toto je nejdůležitější - bariéra funguje hlavně pro první dny po operaci, kdy se srůsty tvoří, nejčastěji se jedná o 3. až 5. den po operaci. Pokud se díky gelové zábraně nevytvoří srůsty hned při hojení, následně již nevzniknou. Gel je ze své podstaty viskózní a díky jeho husté gelové konzistenci zůstane na místě, kam jej operatér aplikoval a zde působí celou dobu, dokud se nevstřebá. To je účinná síla, kterou přináší v prevenci proti vniku srůstů Hyalobarrier gel®.

Pokud si chcete nechat při operaci aplikovat jako prevenci tvorby srůstů Hyalobarrier gel®, měla byste se domluvit se svým operatérem o vhodnosti použití této prevence ve vašem případě. Gel není na předpis, jedná se o zdravotní prostředek a je volně prodejný. Většina našich odborných pracovišť má již s tímto gelem své zkušenosti a o možnosti pořízení gelu vás informují. Zejména pokud řešíte problém častých bolestí nebo možné neplodnosti. Hyalobarrier gel ® je dnes velmi dobře znám a díky jeho jednoznačným kladům i často používán.

Více najdete na www.srusty.cz

gel

Čtěte náš uveřejněný článek:

Reklama