Eva, autorka dnešního SOS článku, řeší zapeklitý problém. Její kamarádka čeká dítě s mužem, s nímž se už nestýká. A Eva se rozmýšlí, zda by o dítěti měl jeho otec vědět či nikoli. Jak jsme vám v článku slíbili, zeptali jsme se na názor několika mužů, našich kamarádů. Vylíčili jsme jim situaci a položilu otázku: Měl by muž vědět, že čeká dítě s exmilenkou nebo bývalou přítelkyní?

Marek, 39 let

V téhle situaci bych se asi držel hesla, že čím míň víš, tím líp spíš. Já si hlavně neumím představit nechráněný sex s někým, koho sotva znám a to i přesto, že by mě ujišťovala, že děti mít nemůže. Pokud se s někým rozchází, je to proto, že si neumím představit společný život s ním, natož nějakou rodinu. Kdybych se dozvěděl, že se mnou čeká dítě žena, se kterou jsem se rozešel, asi by mě v první chvíli napadlo, že se mě snaží vydírat či tak něco. Asi by ve mně hlodalo podezření: Čeká ho opravdu nebo jenom neunesla rozchod a snaží se mě k sobě připoutat? Je to případné dítě vážně moje?

Honza, 28 let

Já bych dotyčné poradil jednoznačně to říct. Dát si schůzku, třeba zajít na kafe a říct: „Hele, doktoři říkali, že děti mít nemůžu. Nebrala jsem ani prášky, s manželem jsme si dítě přáli, ale nešlo to. Pak jsem potkala tebe, vyspali jsme se, prášky jsem nebrala. Rozešli jsme se, vím, jaký máš názor na dítě a nic po tobě nechci. Naprosto. Otcovství, peníze, nic. Přemýšlela jsem, že bych si ho neměla nechat, ale jsem matka a chci ho. Roste ve mně a já mu život dám. A neříct ti to by bylo sobecké také. Ještě jednou - nic nežádám, pouze oznamuji.“ A zbytek je na něm, on se rozhodne. Důležité je, aby to podala jako info. Nezabarvené citově, skoro chladně, neměl by tam být ani stín hořkosti, maximálně může projevit radost, že má dítě. JEJÍ dítě, ne JEJICH. A když z toho bude hodně špatný, říct mu něco v tom smyslu, že to dítě bude mít dobrý geny, zaplatit to kafe a vypadnout.

Zdeněk, 30 let

Možná to bude znít hrubě, ale ta žena by v tom měla zůstat sama. Podle mě by člověk měl nést následky za své činy i když jsou někdy nepříjemné. Jsem pro, aby se do toho ten chlap netahal. Pokud sám nezmění názor, neměl by o tom vědět.

Petr, 40 let

Dítě bych nechtěl a rozhodně bych jí přemlouval, ať jde na potrat. Měla by mi o těhotenství říct hned jak to zjistila, abychom se mohli rozhodnout, co s tím. Takhle je ta ženská jen sobec, se kterým bych nechtěl nikdy mít nic společného.

 

kondomySpojte příjemné s užitečným

Chraňte se před početím pohlavními chorobami! Hlavní a prapůvodní funkcí kondomu je sice ochrana, ale ochrana nemusí být nudná! Naopak! Naším tipem jsou vylepšené klasické kondomy, které váš sexuální prožitek ještě umocní – prezervativy Inspirace s označením Aroma, Komfort a Intenziv. Více detailních informací naleznete zde: www.inspirace-kondomy.cz

Reklama