Ahojte,

teď mě čeká první rok ježdění autem v zimě a mám z toho docela strach. Za týden si jedu pro zimní gumy, bez nich by to nešlo. Někdy si říkám, že je lepší jet do práce tramvají, třeba když musím škrábat okna a mrznou mi prstíky a pak mám v autě zafuněná skla a nic nevidím, větrák nestíhá a ještě je tma, to je pošušňáníčko.

Sednout si do vytopené tramvaje je lepší varianta. Sice na vás prskají bacily ostatní cestující a studenti do vás strkají batohama. Párkrát jsem jezdila, když byla venku docela tuhá zima. Tak už vím, že na ledovce nesmím jezdit na neutral a brzdit, ale naštěstí se nic nestalo.

Dneska jsem potkala ve tmě černé auto, kterému zapomněl jeho majitel rozsvítit, to je opravdu o pusu. Bojím se namachrovaných řidičů, kteří předjíždí na plné nebo jezdí na červenou. Tací způsobí nehodu, a jim se nikdy nic nestane a ostatní mají vážné zdravotní následky. Taky se bojím Schumacherů a nervózních dědulů.
 
Nehodu jsem zažila jednou, ale to jsem byla jako spolujezdec. Byla zima, a bývalý přítel koukal po dívce v minisukni a zapomněl koukat dopředu, tak trošku popostrčil auto před ním. Odneslo to jenom světlo.  Moje sestra to měla horší. Jela v autě, které se převrátilo na střechu. Pamatuje si jen, že se tomu strašně smáli, tělo si v těchto situacích holt ví rady.
 
Přeju všem ženám hodně štěští za volantem, hlavně rozsvícená světla, zimní gumy a jezděte pomalu. Ať si trhnou ostatní nohou nebo vás předjedou.
 
Mějte se hezky
 
Vendy23


Hezké ráno přeji. Musím přiznat, že sdílím většinu vašich obav. Doplnil bych špatně naloženou řidičku ve své emotivní náladě. To se pak bojím také, je pak velmi těžké předvídat, co udělá. Ale důchodci jsou také občas nepříjemní a o pirátech netřeba hovořit, ty je třeba střílet.

Máte s piráty silnic nějaké zkušenosti? Napište mi o tom na adresu redakce@zena-in.cz!

P. S.: Ještě k těm rozsvíceným světlům... Dělají asi za dvě stovky zařízení, které světla automaticky zapne. Pořídili jste si to už?

Reklama