ex

Když se vztah porouchá, je rozbitý a už ho jen těžko něco slepí. Moje sousedka Magda je ženská, jakých je asi tisíce. Samoživitelka se dvěma dětmi, kterou manžel opustil kvůli jiné. Před asi deseti lety se rozvedli a manžel se odstěhoval ke své milence. Od té doby jsem ho vídal v podstatě jen před domem, jak občas čeká na děti. Občas jsem si vyslechl sousedčino lamentování na jeho chování.

Nedávno mě Magda požádala, jestli bych jí neodsvědčil, že její ex v bytě nežije.

Potkali jsme se na chodbě: „Čau, Kubo, nevadilo by ti, stavit se na úřadě a potvrdit jim, že tady můj bejvalej už několik let nebydlí? Potřebuju k jeho zrušení trvalýho bydliště potvrzení od dvou lidí v domě.“

„Jasně, nemám s tím problém...“ pokrčil jsem rameny, protože to byl fakt.

A tak jsem dostal dopis s červeným pruhem a vydal se na úřad. Tam jsem odsvědčil, co jsem odsvědčit mohl, ale paní úřednice oznámila, že to už je stejně pasé. Magdin bývalý manžel mezitím poslal na úřad dopis, že se stěhuje zpátky.

Zastavil jsem sousedku na chodbě a zeptal se jí, jestli je to pravda. „Jo, od července je tady, už mu vyklízím jeden pokoj,“ povzdechla si a zalitovala, že situaci nezačala řešit dřív. „Vůbec si to nedovedu představit, jak tam budeme spolu žít. Jenže s tim nejde nic dělat, když tu má to trvalý bydliště, tak ho dovnitř prostě pustit musim.“

Co se vlastně stalo?

Láska mezi Magdiným ex a jeho milenkou, ke které se odstěhoval, pominula. A milenka poslala Magdina bývalého pryč. A tak se rozhodl nastěhovat se zpátky k Magdě a dětem. Problém je ale v tom, že mezi bývalými manželi panuje docela velká nenávist.

Musím říct, že jsem sám zvědavý, kam to celé povede. To zase budou v domě boje...

Co má, podle vás, udělat Magda dál? Myslíte, že má tahle situace nějaké východisko?

Reklama