Každý zná situace, kdy je toho v práci až nad hlavu, na home office se sotva stíháte přepojit z jednoho on-line meetingu na druhý nebo trávíte většinu dne přejížděním v autě. Na pořádný oběd není čas a člověk pak sáhne po sušenkách nebo jídle z fast foodu, které sice na chvíli hlad utiší, ale ten se opět rychle vrátí a často také spolu s výčitkami svědomí. Pokud se chcete vymotat z tohoto začarovaného kruhu, vyzkoušejte hotové jídlo od Bonduelle – Good Lunch je mix luštěnin, obilovin a zeleniny bohatý na vlákninu, kterou Češi v jídelníčku často opomíjejí.

Odbornice na stravování a kvalitu potravin Karolína Fourová zmiňuje, že jedním z nešvarů, kterého se Češi ve své výživě dlouhodobě dopouštějí, je právě nedostatek vlákniny. „V jídelníčku dospělého člověka by měla představovat 30 g, většina lidí ovšem nedosahuje ani poloviny tohoto doporučeného denního množství. Problém je především v nedostatečné konzumaci celozrnných výrobků a luštěnin, ale také zeleniny nebo ovoce.“

bo.jpg

Ideální řešení, když nestíháte myslet na vyváženou stravu? Good Lunch

Na kvalitě naší stravy se často podepisuje také nedostatek času. „Kvůli vytíženosti si lidé málokdy stihnou připravit do práce jídlo do krabičky a sklouznou pak k nepříliš vhodnému obědu z nejbližší restaurace, případně celý den hladoví a večer doma sní cokoliv jim přijde pod ruku, ale už příliš nemyslí na složení jídla,“ říká Karolína Fourová.

bo1.jpg

Novinka Good Lunch od Bonduelle je nejen skvělý způsob, jak v jídelníčku doplnit vlákninu, ale také jak si poradit s nedostatkem času, a přitom se v jídle neodbývat. Jde o hotové a dochucené jídlo s vyváženou směsí luštěnin, obilovin a zeleniny, která je k dostání ve třech různých variantách.

„Základ každého balení Good Lunch tvoří obiloviny spolu s luštěninami a v průměru směs obsahuje 8–9 g vlákniny, tedy téměř třetinu doporučeného denního množství,“ dodává Karolína Fourová. Směs stačí 1 minutu ohřát v mikrovlnce nebo 2 minuty na pánvi, ale je možné si ji klidně vychutnat i za studena.

Proč na vlákninu nezapomínat?

bo3.jpg

Vláknina má řadu benefitů, díky kterým se ji vyplatí do jídelníčku pravidelně zařazovat. Urychluje přechod trávené potravy střevy a přispívá k jejich normální funkci. Zvětšuje objem trávené potravy a prodlužuje tak pocit sytosti. Nerozpustná vláknina funguje jako pomyslný „střevní kartáč“. Prochází střevem, čistí ho a pomáhá v prevenci proti nádorovým onemocněním tlustého střeva, která patří mezi nejčastější nádorová onemocnění Čechů. Rozpustná vláknina se rozkládá až v tlustém střevě prostřednictvím střevních bakterií, kterým slouží jako potrava – je tedy výživou pro přátelskou střevní mikroflóru. Kromě toho vláknina snižuje hladinu cholesterolu v krvi a ovlivňuje rychlost vstřebávání živin. Diabetikům pomáhá udržet si stabilnější hladinu cukru a obecně pomáhá proti obezitě.

Rychlý oběd za minutu

bo4.jpg

Díky tomu, že není potřeba Good Lunch skladovat v lednici, můžete ho mít v práci v šuplíku pro situace, kdy si nestíháte připravit oběd s sebou nebo jste v zajetí schůzek. Stejně tak ho ale využijete i během náročných dní na home office nebo před nákupem, kdy spíž zeje prázdnotou. Všechny varianty Good Lunch jsou navíc sestavené tak, že jsou ideální nejen pro vegetariány a vegany, ale obecně pro všechny nadšence rostlinné stravy, kteří dbají o vlastní zdraví, ale také o zdraví naší planety.

Únor měsíc luštěnin

Novoroční čočka je v jídelníčcích Čechů poměrně zažitou tradicí, ale to bývá jedna z mála situací, kdy do stravy luštěniny zařazujeme. Na 10. února připadá Mezinárodní den luštěnin, proto právě v únoru máme jedinečnou příležitost, kdy můžeme luštěniny vyzkoušet trochu jinak a objevit jejich variabilitu, barevnost i rychlou přípravu.

Good Lunch obsahuje pestrou škálu různých druhů luštěnin, například cizrnu, čočku beluga nebo černooké fazole. Právě luštěniny jsou nejen zdrojem vlákniny, ale také řady dalších cenných látek například komplexních sacharidů, které organismus déle tráví, energie se uvolňuje postupně a nepřichází brzký pocit hladu. „Jsou dobrým zdrojem rostlinných bílkovin, které můžete velice jednoduše doplnit o další bílkoviny – libovolné maso, rybu, mozzarellu, sýr halloumi, uvařené vejce nebo další ze zdrojů rostlinných bílkovin například tofu, tempeh nebo seitan. Získáte tak plnohodnotné a nutričně vyvážené jídlo, které zasytí a nebudete mít za hodinu chuť na něco sladkého,“ říká Karolína Fourová.

Více na BONUDUELLE.CZ
61f92f165ddc9obrazek.jpg