omega-3

Chcete mít zdravé srdce a cévy? Chcete snížit hladinu cholesterolu v krvi, který jim škodí? Pak musíte zlepšit svůj jídelníček a dodat tělu vše, co k tomu potřebuje. Jak? Máme pro vás tip.

Podle nejnovějších průzkumů se strava české populace v posledních 20 letech zlepšila. Zvýšila se konzumace zeleniny a oblíbenost těstovin. Přesto však je Česká republika na předním místě ve výskytu kardiovaskulárních chorob. Hlavní příčinou je fakt, že lidé ve vyšším produktivním věku, především muži, neomezují konzumaci masa - zvláště pak oblíbeného vepřového. V českém jídelníčku stále chybí dostatečné množství ryb a především tučných mořských ryb, které jsou zdrojem esenciálních nenasycených mastných kyselin Omega-3 (EPA a DHA).

K čemu jsou Omega-3 nenasycené mastné kyseliny?

hejno rybPro náš organismus jsou nepostradatelné. Mají velký význam pro celou škálu životních procesů v lidském těle. Uplatňují se jak v prevenci, tak léčbě dlouhé řady onemocnění. Slouží jako prevence srdečních a cévních onemocnění, rakoviny prsu a tlustého střeva. Snižuje krevní tlak a srážlivost krve. Osvědčily se proti zánětům cév, kloubů a střev, kožním onemocněním a menstruačním křečím. Mají pozitivní účinek při psychických potížích, schizofrenii a pomáhají při úpravě dyslexie u dětí.

Nejúčinnější z těchto kyselin živočišného původy jsou ty, které nesou označení EPA a DHA. Nejdůležitějšími přírodními zdroji Omega-3 nenasycených mastných kyselin jsou ryby vyskytující se v chladných vodách (losos, makrela, pstruh a tuňák). Doporučuje se jíst takové ryby alespoň dvakrát týdně. Avšak trpíte-li artritidou nebo jinými zánětlivými stavy, je nezbytné doplnit kozumaci ryb také potravinovými doplňky.

Právě Norsko na severu Evropy je proslulé nejčistším mořem a rybami, které jsou bohaté na Omega-3 nenasycené mastné kyseliny. A právě v Norsku se vyrábí doplněk stravy, který zajišťuje bohaté doplnění esenciálních nenasycených mastných kyselin Omega-3 (EPA a DHA), kyseliny listové a vitaminů B6, B12 a E - Triomar® KARDIO od společnosti Axellus. Axellus je expert na výrobu doplňků stravy s Omega-3 nenasycenými mastnými kyselinami. Je to společnost s více než 150letou tradicí, jejíž výrobky patří k nejkvalitnějším a nejprodávanějším v Norsku.

Triomar® KARDIO pro zdravé srdce

omega 3Nový produkt Triomar® KARDIO zajišťuje bohaté doplnění esenciálních nenasycených mastných kyselin Omega-3 (EPA a DHA), kyseliny listové a vitaminů B6, B12 a E. „Tato jedinečná kombinace složek výrobku má prokazatelně pozitivní vliv na srdeční činnost a oběhový systém,“ uvádí Mgr. Dagmar Šíchová, MBA, ředitelka společnosti Axellus s.r.o.

Triomar® KARDIO jako Omega-3 expert má vysoký obsah EPA + DHA v 1 kapsli, proto stačí užívat jen 2 kapsle denně a udržovat tak cévy hladké a pružné. Triomar® KARDIO je přípravek vytvořený speciálně pro osoby, které chtějí pečovat o své srdce, chtějí snížit vysokou hladinu cholesterolu, a které nezahrnují do svého jídelníčku dostatečné množství tučných mořských ryb. K dostání bude v síti lékáren po celé České republice.

O společnosti Axellus

Společnost Axellus je součástí nadnárodního skandinávského koncernu ORKLA zabývající se především značkovými potravinami, investiční strategií a výrobou ušlechtilých kovů. Z divize značkových potravin se oddělila část zabývající se potravními doplňky a skandinávský koncern se spojil se společnostmi AMIS Medica v Polsku a České republice, dánskou společností Dansk Droge a norskou společností Möller Collett. Všechny tyto organizace byly sloučeny pod novým názvem Axellus.

V současné době má Axellus zastoupení na 9 trzích s více než 90 miliony zákazníky (Dánsko, Norsko, Švédsko, Finsko, Litva, Estonsko, Lotyšsko, Polsko a Česká republika). Zajišťuje export do mnoha zemí nejen v Evropě (Nizozemí, Velká Británie, Německo, Švýcarsko, Kypr), ale i do dalších zemí celého světa (USA, Egypt). Expanduje také na asijské trhy.

V České republice Axellus s.r.o. zajišťuje distribuci produktů značky Australian BodyCare®, Iberogast® a LitoZin® Forte. V současné době uvádí na trh nový norský přípravek Triomar® KARDIO – Omega-3 expert, který obsahuje jedinečnou kombinaci nenasycených mastných kyselin Omega-3 (EPA a DHA) ), kyseliny listové a vitaminů B6, B12 a E.

Více informací na www.triomar.cz.