6419711cb5c87seznam.jpg
Foto: Profimedia

Často vám ukazujeme netradiční umění, které vytvářejí umělci z celého světa. Teď z trochu jiného soudku, respektive z domova. Mladý český výtvarník Kristián nepoužívá k výrobě svých uměleckých děl žádné speciální postupy, ani nerecykluje staré plastové lahve, a proto je to možná právě tak unikátní. Stačí mu jen se rozhlédnout kolem sebe a zapojit mozek, vždy ho napadne něco geniálního, co přetvoří v pravé umělecké dílo. 

Říká si Mr. Kriss a možná vám bude povědomý, zaregistrovat jste ho mohli jako jednoho ze dvou tanečníků, kteří doprovázeli zpěváka Mikolase Josefa na Eurovizi v roce 2018. Kristián si tak zatancoval nejen po boku Josefa, ale i svého bratra Marka. Dokonce se umístil v prestižním žebříčku 30 pod 30 ve Forbesu.

Kristián pořádá vlastní workshopy i výstavy a jeho práce je mezi lidmi velmi opěvována. Mrkněte na jeho Instagram, kde své ilustrace zveřejňuje a pokochejte se. Třeba vám to dokáže zlepšit náladu stejně jako nám. Jak sám říká pro Novinky.cz: „Baví mě propojovat realitu s fantazií. Mozek mám vytrénovaný na to, vidět ve věcech něco jiného. Stačí mi zahlédnout dvě tečky a čárku a hned si představuji obličej. Buď přijde samotný nápad, který si uložím do fotografické paměti, nebo si předmět vezmu do ruky, půl hodiny ho pozoruju a snažím se v něm najít co nejvíc kombinací, které si poznamenám.”

Zdroj: Instagram @mr.kriss, Forbes, Novinky