euro-a5-v2.jpg

Výherce pohádkové sumy si ale dává s výběrem výplaty výhry na čas. „Čekáme na kontakt s výhercem, chápeme, že si vše chce rozmyslet a alespoň trochu zpracovat skutečnost, že se stal miliardářem,“ sdělil mluvčí společnosti Sazka Václav Friedmann. Prozatím jsme připravili výčet toho nejzajímavějšího, za co lze astronomickou částku utratit.
 
Co si za 1,412 miliardy korun můžete koupit?
 
Pivo pro celé Česko
1,412 mld. Kč
4 piva pro každého
Oslavte výhru se všemi Čechy s jejich nejoblíbenějším nápojem, pivem. Díky své výhře každému z nich můžete naservírovat hned 4 piva.
 
Klub SK Slavia Praha
1,124 mld. Kč
Druhá nejvyšší výhra v historii českého sázení by vám dávala možnost stát se stejně jako celá řada dalších miliardářů majitelem fotbalového klubu. Co třeba momentálně nejlepší klub v České republice?
 
Přetočení seriálu Hra o trůny
1,2 mld. Kč
4,83 mil. Kč/1 minuta
Zklamal vás konec Hry o trůny? Nechte ho přetočit! Minuta nejdražšího seriálu historie stála 4,83 milionu. Za výhru 1,412 miliardy korun byste tak zvládli přepracovat hned 4 epizody.
 
Celý řecký ostrov
1,269 mld. Kč
Užijte si nerušenou dovolenou na vlastním ostrově, který leží mezi Lefkadou a Ithakou. Váš může být už za 1,2 miliardy. Pro cestování ve velkém stylu ho doplňte soukromým letadlem, které pořídíte už od 69 milionů.
 
Notre Dame
1,4 mld. Kč
1 věž
Když v dubnu vzplál symbol Paříže – katedrála Notre Dame, zavládl smutek po celém světě. Z výhry v Eurojackpotu celý kostel sice neopravíte, na jednu novou věž by vám ale 1,4 miliardy stačit mohlo.
 
Nejdražší auto světa
1,1 mld. Kč
280 km/h
Jako čerstvý miliardář chcete mít jen to nejlepší, nebo ne? Dvoumístné kupé Ferrari GTO z roku 1962 se v loňském roce vydražilo za více než 1 miliardu korun, a je vůbec nejdražším automobilem na světě.
 
619 nocí v nejdražším hotelu na světě
Jedno z nejluxusnějších apartmá na světě dostal na starosti v současnosti nejbohatší newyorský návrhář Damien Hirst. Jmenuje se Empathy Suite, najdete ho v hotelu v Las Vegas a nechybí tu třeba žralok naložený ve formaldehydu nebo obří bar.
Jediná noc tu stojí 100 tisíc dolarů, tedy 2,29 milionu korun. Jestli si chcete dopřát trochu toho luxusu, s výhrou v Eurojackpotu tu můžete strávit bez pár týdnů dva roky života.
 
268 let na výletní lodi
Strávit život v luxusu a poznávat svět na palubě výletní lodi? Jistá žena takto žije a novinářům prozradila, že ji jeden den a jedna noc přijde asi na v přepočtu 14 430 korun.
Pokud byste právě vy trefili 1,412 miliardy v Eurojackpotu, v oceánech byste se díky výhře mohli plavit dalších 268 let.
 
Jeden z nejdražších diamantů planety
Svoji partnerku byste jistě potěšili s diamantem Růžová hvězda, který je také označován jako The Steimetz Pink. Drahokam má na sobě 59,6 karátu, váží 11,92 gramu a jeho barva je díky jedinečným odleskům označována jako „nóbl zářivá růžová”.
Cena Růžové hvězdy se odhaduje na 25 milionů dolarů. V přepočtu jde o částku asi 570 milionů korun, a tak vám i v případě koupě tohoto diamantu zbude ještě dost peněz na další luxusní dary.
 
Deštný prales o rozloze 2 479 km2
Udělejte něco proti klimatické změně a svou výhrou zachraňte deštný prales. Jeden akr „plic Modré planety”, jak se tomuto divokému porostu v tropech přezdívá, se prodává okolo sta dolarů.
Za miliardovou výhru z Eurojackpotu si tak můžete nakoupit 2 479 km2 deštných pralesů po celém světě.

milionar.jpgZdroj: Shutterstock

I známé osobnosti se na chvíli zasnily a představily si, že šťastných sedm čísel trefily právě ony. Jaké byly jejich reakce a jak by s výhrou naložily?
 
Míra Hejda, moderátor
„A sakra, co s tím budeme dělat? Něco bych investoval do svého developerského projektu a určitě do podnikání, tj. do naší televize o bydlení. Část bych pak věnoval rodině a dobrým lidem,“ představuje si Míra Hejda (35). Speciálně pro sebe by si pak ještě uřízl část z výhry na nějaký krásný nesmysl do garáže. „I přes to všechno by mi z astronomické částky dost zbývalo,“ směje se.
 
Jakub Kohák, herec a moderátor
Naopak Jakubovi Kohákovi (44) by se život po výhře výrazně nezměnil, nebo spíš vůbec. „V klidu bych jel dál svůj parádní život – jen bych si třeba občas dal místo jednoho řízečku dva…,“ upřesnil. A jeho reakce na výhru? „Normálka, to se stává.“
 
Milan Peroutka, zpěvák, herec a moderátor
Milan Peroutka (29) při otázce nadšení rozhodně neskrýval. „Huustý, to jsem zvědav, kolik mi z té částky po všech těch zdaněních vlastně zbyde.“ Uklidnili jsme ho, že výhra žádné dani nepodlehne, a tak má ve svých plánech, kam investovat, zcela jasno. „Postavil bych školu, školku a hospic pro Smiling Crocodile, abych tak krásnýmu projektu vdechnul život a ušetřil ho těm nekonečným a vyčerpávajícím obstrukcím na magistrátu.“ 
 
Martin Doktor, olympijský vítěz v kanoistice
Za to Martin Doktor (45) svou reakci na výhru nedokáže odhadnout. „Rozum mi říká, že bych se zřejmě šel několikrát přesvědčit, že je to pravda. A pak bych začal vymýšlet, jak to udělat, abych si výhru zaprvé vybral a zadruhé ji úplně nezahodil během pár let.“ I on s přehledem ví, jak by s magickou výhrou naložil. „Část bych investoval, část bych dal na charitu. A splnil bych si sny – třeba bych vzal celou rodinu na Havaj a tam bychom chvíli vegetili. A pak bych se vrátil do krásných rodných Čech a vymyslel bych, co s tím zbytkem, který by byl jistě pořád značně veliký.“
 

Reklama