Rudův obličej je v počtu šest na čtvereční centimetr pokryt beďary, funí a posmrkává, ale už se sápe po mém uchu. Já nevím, kdo tohle vymyslel…

Díky Říme!

lZřejmě to staří Římané mysleli dobře, když podle historiků dotek ústy na tvář a později na ústa vymysleli a uvedli do praxe. Dokonce už tehdy prý znali a rozlišovali tři druhy polibku.

  • Osculum  je ten, kterým se ochotně seznamoval funící Ruda. Tedy letmý polibek na tvář.
  • Následuje Basium, což je dotekový polibek na rty. Znám sebevědomé  borce, kteří se po člověku sápou rovnou s tímto modelem.
  • A nakonec Saviolum. Ten už patří naším milovaným, intimním partnerům, a za ten bych každého Rudu patrně inzultovala.

Největší lepidla jsou Belgičani

Zatímco u nás a ve Spojených například se ponejvíce pěstuje polibek na jednu líci, v Rusku a ve Francii se dotýkají hnedle třikrát a v Belgii dokonce čtyřikrát!

Největšími puritány jsou zase Japonci, kteří si ani nepodávají ruku, jen se ukloní a líbání je na veřejnosti přestupek. Na Aljašce a na tichomořských ostrovech si o sebe zase šmrdlají nosy.

Jste dotekoví?

kAsi budu vypadat taky jako puritánka, ale pro mě je tenhle druh seznamování opravdový problém.

Mám divný pocit dokonce i tehdy, když mě cizí člověk nutně potřebuje objímat a všelijak ochmatávat či poplácávat. Sama to nedělám, nepřijde mi to prostě slušné, někoho mazlit a ňufat, když ho pomalu neznám.

Někdo už dříve rozdělil lidi na dotekové a nedotekové. Mám jasno, patřím do té druhé třídy.

A to tedy opravdu vůbec neznamená, že bych nebyla ráda v lidské společnosti.  To ne! Jsem družný jedinec a jsem s lidmi velice ráda.

Jen prostě ve chvíli, kdy se po mě začnou sápat, uvede mě to do rozpaků, zrudnu po celém těle a nejraději bych prchla.

"Tak to je moje teta Božena, Míšo."
„Moc mě těší, hodně jsem o vás slyšela,
" se širokým úsměvem natahuji pravici.
Ne tak teta. „Božinku děvenko pocem!

S jásavým výkřikem se mi střemhlav vrhá na celé tělo a už mě ovíjí a žižlá boltec. Je mi úzko. Nevím, co mám dělat. Plácám jí rozpačitě po lopatkách a modlím se, aby už ze mě slezla. Můj původně milý a přirozený úsměv se mění v debilní výraz, připomínající křeč lícního nervu.

Nejhorší je, že příště to udělá znova! Nemůže za to, myslí to dobře, je to dobrota sama, ale já trpím jako zvíře.

Ne vždy je to upřímné

oKdyž budeme ryze ze slušnosti dodržovat nějaký takovýto zvyk, vystavujeme se zcela dobrovolně dost nepříjemným situacím.

Copak je možné pusinkovat například bývalou přítelkyni našeho současného přítele, když minimálně jedna z žen by té druhé nejraději ukousla ucho?

Copak je to přirozené, políbit fousatého strejdu, o kterém víme, že si po večerech pouští sex se zvířaty, nebo si v tom lepším případě naposledy vyčistil zuby, když přijela Rudá armáda?

Zase na druhou stranu, by to někdy mohla být s trochou nadsázky i legrace.

No, jen si zkuste představit, jak ve dveřích vlepíte hubana exekutorovi, který s vámi přišel řešit dva roky nezaplacenou jízdenku.

Nebo se líbezně ovinout kolem policejní hlídky. Možná by zapomněli na ty pásy, které ledabyle visí za vámi a tu sedmdesátku v obci.

Visím jen na známých

Existují ale lidé v mém okolí, když vyjmu přítele, kde je to samo sebou, na které se pověsím i já. Je to moje kamarádka Kamila, Vendulka, Gábina, moje máma, ségra, brácha, a mé a jejich děti ....a taky šéfredaktor Pavel (pozn. red) :-)).

Tam mi to přijde normální. Podobné bytosti patří patrně u každého k osobám velice blízkým a objetím, či polibkem na tvář dáváme najevo, že je nám jejich energie jednak blízká a jednak, že je ale opravdu upřímně rádi vidíme.

To přeci nemohu vědět u nějakého Rudy, nebo třeba i milých, ale pro mě naprosto neznámých kamarádů mých kamarádů, bývalých milenek a podobně.

Rovněž je zvláštní se vrhat na příbuzné příbuzných, kteří mě nikdy neviděli a možná mě zdrbnou hned v okamžiku, když za mnou zapadnou dveře.  A co víc, zdrbnou, ale při příští návštěvě se zase „láskyplně“ ovinou a oblíznou líc.

Není to paradox, že u některých částí společností ve světě, znamená polibek informaci, že vás chtějí zabít?

Jak se cítíte, když se po vás vine zcela neznámý člověk? Jste líbací typ?

Reklama