Další opalovací, nebo spíše – spalovací příspěvek, je od čtenářky s nickem Catik5. Zatímco ona spáleniny řešit musí, jejímu příteli stačí chvilka a je krásně opálený ))

Krásný letní den.
Dnes je téma jako dělané pro mě.Zrovna teď o víkendu jsem byla na koupališti a spálila si krásně ramena,záda a holeně.Sluníčko mi svítilo krásně šikmo,tak to spálení bylo docela zajímavé.

Na záda a ramena jsem už naštěstí zvyklá,ale ty nohy to bylo něco,půlka světlá a půlka červená,vypadala jsem jak poloviční indián:).
Sice na spálení kůže moc netrpím a mažu se každou půl hodinku krémem na opalování,ale tentokrát mi to moc nevyšlo:).

Mám ráda opalovací oleje s menším faktorem,tak to asi teď nestačilo na ty 35 stupňová vedra.Po opalování také používám mléko a kosmetiku a když mě ještě k tomu kousne hovado,tak to namažu alpou a je to...!!!

Na spálená místa si dávám tvaroh,studené zábaly nebo led do ručníku je to pak paráda,a hlavně se nesmí vlézt do horké vany to by se pak člověk zbláznil bolestí. Mamka mi občas místa potře čerstvou aloe vera,aby se mi to zahojilo a musím říct že to i párkrát zafungovalo....:).Ale jak je možné, že můj přítel se opaluje lépe než já? Já bych se mohla slunit celé dny na sluníčku,a byla bych jen malinko hnědá a přítel?....ten vleze něco dělat na sluníčko a chvilku do bazénu a je černý jako uhel? Chápu,že každý se opaluje jinak,ale jak je možné to ,že sem tak málo opálená,když jsem s tím nikdy neměla žádný problém. Nechápu to :)

Vždy když se opaluji tak si potom poměřujeme opálenost kůže,je to velká sranda, nikdy nejsem spokojená a nelíbí se mi to,ale hodně se nasmějeme. Sice na sluníčku bych tolik neměla být kvůli mé nemoci, protože mi vždy naskáčou červené tečky,ale naštěstí mi to už tolik nepřijde jako tenkrát. K moři nejezdíme,pouze chodím na koupaliště a do bazénu na zahradě,ale není to to pravé ořechové :)...,ještě bych musela zkusit solárko,ale to až někdy  příííště :)!

Catik5

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

__________________

No, jestli vám naskakují červené tečky, tak to solárko, to nevím. Zkuste radši ležet ve stínu, tam to prý taky opaluje. A jestli to zkusíte, tak pak dejte vědět ))
Děkuji, že jste napsala a přeji vám krásné léto a hezky opálenou pokožku ))
Saša

Téma dne 9. 7. 2012: Spálení od sluníčka

  • Napište nám vyzkoušené „babské recepty“ na spálenou kůži
  • Také přidejte historku, kdy jste se „naposledy“ spálila od sluníčka
  • A kdy a kde?
  • Natíráte se opalovacím krémem, nebo na to s prominutím „kašlete“?
  • Anebo možná patříte k těm šťastným, které se „nikdy“ nespálily, o to více důvodu napsat a poradit, jak to děláte.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: luxusní přípravek na opalování a po opalování od firmy Garnier

kr

Reklama