Přečtěte si ne zrovna veselou prázdninovou vzpomínku od čtenářky s nickem catik5. Ještě, že měla tak pohotovou, ráznou a nebojácnou babičku ))

Bylo mi asi 14 let a jela jsem jako každý rok na prázdniny k babičce.Byli to krásné prázdniny až na jednu věc a tu vám teď povím.
Babička s námi stále někam chodila-do parku,na zahradu,na ovoce a do města.Babičce se jednou nechtělo vařit a tak si řekla že se půjdem najíst do hospody a vezmeme sebou ještě tetičku.Kolem 2h jsme vyrazily už jsme měly ukrutný hlad a těšily se moc na tu mňamku

Mohli jsme si objednat cokoliv.Když jsme přišly do restaurace tak jsme šly do nekuřáckého salonku.Byl tam docela klid tak se nám to líbilo.Personál byl také v pořádku a chovaly se slušně,obskakovaly nás jako kdybychom byly nějací králové.Objednaly jsme si džus a jídlo.K jídlu jsme měly masovou směs s hranolkami a tatarkou.Po chvilce čekání jsme se dočkaly.Ale co se nestalo!V jídle jsem našla vlasy,maso bylo skoro syrové a hranolky taky.Ochutnaly jsme ale byl to přímo hnus!Chtěly jsme to vrátit aby nám přinesly nové,ale číšník se začal rozčilovat co si to dovolujeme,že to tady každému chutná a že jsme první co si stěžují na jídlo,ale to babička už vybuchla,hodila mu talíř do obličeje a odešly jsme.

Ještě za námi ten číšník utíkal abychom to jídlo zaplatili,ale mi jsme to ignorovaly,naštěstí z toho nic už pak nebylo nechal nás na pokoji.Ale co se potom nestalo.Jak jsem psala byla u toho jídla i tatarka a co myslíte že se stalo.Z toho jídla jsme s bráchou dostaly salmonelu.bylo to jak z té tatarky která byla zkyslá i z toho syrového masa.které bylo dlouho venku a lítaly na to mouchy a všelijaká havěť.Bylo nám hrozně zle,zvracení,průjem no to jsme si daly.Od té doby už jsme v té restauraci naštěstí nebyly ,protože jí zavřeli hygienici.

Ze salmonely jsme se naštěstí dostaly,ale celý prázdniny jsme byly doma no nebylo to moc příjemné,ale hlavně že jsme v pořádku.A ještě jedna věc ten číšník co nás obsluhoval dostal padáka a po roce jsme ho viděly jak hrabe listí v parku :).

catik5

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

To jsou ty Boží mlýny, co melou. I když v tomto případě by s ním měl hrabat listí ještě i kuchař, provozní a majitel restaurace.
Děkuji za hrůzostrašnou vzpomínku, doufám, že od té doby už jsou Vaše restaurační zážitky jen dobré.
Pěkný den a pozor na tatarku, zejména teď v létě.
Saša

Téma dne 12. června 2012: Obsluha v restauracích

  • Chová se k vám personál hezky nebo vám naznačuje, že obtěžujete?
  • Jaké máte zkušenosti, když jdete s dětmi nebo se svými čtyřnohými mazlíčky?
  • Máte nějaký rekord v čekání? Ať už při objednávce nebo při placení?
  • Odešly jste někdy bez placení?
  • Vrátily jste někdy nechutné jídlo?
  • Máte vy sama pracovní zkušenosti v oblasti restauračního zařízení?
  • Máte rády letní zahrádky?
  • Byla jste někdy v opravdu snobské restauraci?
  • Anebo naopak, v té nejhorší špeluňce?
  • Porovnejte zážitky.

Těším se na vaše příspěvky.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: kometikou zn. GABRIELLA SALVETE

darek

A když bude v Praze, tak ji pozvu na pivo :)

Reklama