profimedia-0597100031.jpg

Foto: Profimedia

Stejně jako mnozí z nás i Catherine začíná svůj den šálkem kávy. „Bez své kávy opravdu nic nedokážu,“ říká herečka. Vstává ale brzy, dřív než zbytek její domácnosti. Chce si totiž užít klid před každodenním shonem.

Kolem 8. hodiny začíná čas snídaně. Co Catherine jí, záleží na ročním období.  V zimě si dopřává ovesnou kaši s hnědým cukrem, banány a borůvkami. Na jaře a v létě však herečka snídá vanilkový jogurt bez tuku a müsli doplněné borůvkami a malinami.

Avšak jiná jídla snídá o víkendu. Ten je pro ni časem stráveným s rodinou a ráda si dopřeje anglickou snídani s manželem Michaelem Douglasem a jejich dětmi Dylanem a Carysou. Nechybí anglická slanina, klobásy, pečené fazole a míchaná vejce.

fototot.jpg

Foto: Profimedia

Ke každému obědu a večeři si herečka dává salát se špenátem, piniovými oříšky, rajčaty, nivou a sušenými brusinkami. To vše přelité zálivkou z olivového oleje, balzamikového octa a hořčice. K salátu pak nechybí například grilovaná kuřecí prsa, grilovaná treska nebo třeba plněný lilek. „Musí to být zkrátka něco lehkého, co mě nebude zbytek dne tížit v žaludku,“ svěřila se herečka.
Catherine však prozradila, že si ráda odpoledne dopřeje čaj s domácími koláčky s džemem a tvarohovým krémem. Když se rozhodne zhřešit, neváhá si dát zmrzlinu nebo jablečný koláč podle receptu své maminky.

Kolem osmé hodiny si Catherine sedne k večeři. Obvykle si dá salát, do kterého někdy ráda přidá ovoce, jako jsou jablka, pomeranče nebo fíky. Dále salát obsahuje filé mignon s houbovou omáčkou shitake a restovanou zeleninou.

Ve videu herečka také prozradila, že když byla těhotná, moc ráda si dávala indické jídlo. Čemu se však vyhýbá, to jsou játra, ledviny a podobně. „Nebo dršťky, ty opravdu nesnáším,“ říká.  Kromě toho se také snaží vyhýbat všemu, co obsahuje zvýrazňovače chuti.

cdd.jpg

Foto: Profimedia

Zdroj: Instagram / Catherine Zeta-Jones, magazín Hello!, Harper’s Bazaar