Dnešní téma je pro mě jako stvořené. Cestuju k smrti ráda a docela se mi i daří cestovat. Miluju příchod na letiště, nástup do letadla, start, cestu, obsluhu, jídlo a pití v letadle a přistání. Co mi trochu vadí, je nudné čekání v mezipřistáních.

Tak nějak nevím, co je nejdál, ale byla jsem v USA, opakovaně v Austrálii a ve Vietnamu. Cesty po Evropě jsou už jen takové domácí výlety. V USA to bylo báječné, byla to má první daleká cesta a na všechno jsem koukala jak jojo. Zjistila jsem, že jsem se zamilovala do amerického Jihu, který má dosud své určité kouzlo z doby před občanskou válkou. Nadchli mně manželé (černoši) v krámku, kde když jsem se ze zvyku chtěla chopit tašky s nákupem, ani mi to nedovolili. Tašku přeci nosí muž a dáma může jen popíjet (jednalo se o obchod s alkoholem).

V Austrálii jsem se cítila pokaždé velmi příjemně a jako doma. Lidé jsou v klídku, doprava funguje, všichni se usmívají a chtějí se s vámi bavit. Služby fungují a nic není problém. Pláže jsou nekonečné a a nikde nikdo. Koalové jsou krásný plyšáčci, ale v náručí vás počůrají, protože vaše teplo je k tomu nutká asi jako miminka teplá vodička v koupeli.

Vietnam byla exotika. Všechno jinak! Ale jídlo bylo báječné, krajina hezká a davy obchodníků v Saigonu i Hanoi byly bezva. Seženete všude všechno, značky jakékoliv, velikosti jakékoliv, čím víc proužků, tím víc adidas. Lidé jsou moc milí, ale moc neovládají angličtinu a protože chtějí vyhovět, všechno vám odsouhlasí. Takže zeptat se na směr na ulici je nemožné, místo kafe dostanete čaj, místo rajčatového džusu mangový, ale všechno s úsměvem a s pozornostmi, jako je led do piva, když se vám nezdá dost vychlazené.

Ach jo, dovolené je tak málo a cest taková spousta. I ta naše na chatě, kde prostě člověk jen jde a kochá se odleskem sluníčka na rybníku a krmí kachny…

catcat

Text nebyl redakcí upraven.

Žasnu. Vydáte cestopis? :-)

Téma na dnešek: Nejdál od domova

Které místo nejdál od domova jste navštívila vy? A jaké to tam bylo? Pište nám na adresu  

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu dneška zveřejňovat a odpoledne vybereme jeden, jehož autorku odměníme citrusovým sprchovým krémem Welleda, dvd Cvičení po porodu a knížkou o vaření.

Reklama