- Češi průměrně tráví v zaměstnání 40,5 hodiny týdně, chtějí ale mít čas také na své koníčky a řídit si svůj pracovní den podle sebe.
- Řadu benefitů už berou uchazeči jako samozřejmost. K těm běžným už patří 13. i 14. plat.
- Mobilní telefon, stravenky nebo služební notebook už téměř nikoho nenalákají, firmy musejí být kreativnější.
- Velmi oblíbeným benefitem je pružná pracovní doba nebo částečný či úplný home office.
- Češi do nových zaměstnání nejčastěji přichází s příchodem nového roku, tedy v lednu, nebo svůj pracovní poměr ukončí k poslednímu červnu, užijí si dlouhou dovolenou a do nového zaměstnání nastoupí v září.
Ještě před rokem 2015 měnili Češi zaměstnavatele průměrně jednou za osm let. Rok 2015 byla ale kvůli neustále se snižující míře nezaměstnanosti v jejich chování zlomový. Díky rostoucímu pracovnímu trhu se Češi už nebojí říct si o lepší platové i pracovní podmínky a v případě nespokojenosti hledat práci novou.
„Doba, kdy uchazeči přistoupili na nižší plat nebo neplacené přesčasy, skončila, naopak si podmínky začali diktovat," řekla Olga Hyklová, majitelka a výkonná ředitelka personální agentury Advantage Consulting.
Nový komentář
Komentáře
No, já třeba práci naposled měnila dva roky zpátky. Bylo to hlavně z důvodu neshod v mém předchozím zaměstnání. Měla jsem ale tehdy docela štěstí, protože se mi přes pracovní portál https://www.hitprace.cz/ podařilo rychle najít nové pracovní místo, kde jsem mnohem spokojenější. :-)
Já jsem měla celkem tři zaměstnání...
hm, já budu asi exot, ve svém DRUHÉM zaměstnání už jedu 28. rok....