Představte si, že jeden den máte vlasy krátké, nestejnoměrně rostlé, a za pár hodin jste nositelkou nádherných pevných vlasů až na zadek. Pravda, něco to stojí, ale když se to umí, výsledek stojí za to...

 

Kamila Jíchová se zabývá prodlužováním vlasů již osm let a za tu dobu jí prošla rukama hezká řádka hlav.

 

Osm let samé hlavy

„Před osmi lety to žádná legrace nebyla,“ vzpomíná paní Kamila.  
Nebyla tu tato metoda skoro vůbec známá, a tak věřili jen ti, kteří se s prodlužováním vlasů setkali v zahraničí. Mnoho žen ve výsledek nevěřilo, a také se zde vyskytovali vykukové, kteří to neuměli, a přesto chtěli vydělávat. A tak těm, kteří tehdy chtěli dělat poctivý business, opravdu nedělalo moc dobrou reklamu, když prvním zákaznicím práce, za kterou daly nemalé peníze, skutečně během pár dnů spadla,“ vypráví Kamila, která dnes má již stálou klientelu. Dokonce i zahraniční. 

Víte, ono je u nás pro zahraniční klientky opravdu stále levněji než například v Německu či jinde,“ vysvětlila.

Její práci jsem měla možnost vidět na nejserióznějším příkladu, jaký si lze vymyslet. Totiž na ní samotné. Kamila má moc hezké copánky do pasu.

Je pravda, že to ženě úplně změní vizáž. Ať už se jedná o copánky nebo o rozpuštěné vlasy, každá odchází jako někdo jiný, než kdo přišel,“ usmívá Kamila a pokračuje. „Je pravda, že to není právě levná legrace, ale potřeba si uvědomit, že částka, kterou žena zaplatí, se odvíjí od toho, co vlastně chce. Je možné nastavit vlasy až na délku jednoho metru, přičemž minimální délka vlasů, na kterých lze prameny uchytit, je 7-10 cm.“

 

Možnost vlasů na splátky v ČR zavedla právě paní Kamila!

Byla to dost nepříjemná peripetie, protože znáte to, přicházíte s něčím novým, a to je pokaždé problém,“ vzpomíná Kamila.

Napadlo mě totiž, že práce je poměrně dost drahá. Vždyť za takové vlasy, jaké jsem udělala například sobě, zaplatí zákaznice zhruba kolem 20 tisíc, a to si nemůže každý dovolit položit jen tak, jak se říká, „na prkno“. A tak mě napadlo, umožnit klientkám splátky. Musela jsem ale najít leasingovou společnost, která by do toho šla,“ vzpomíná Kamila, která tehdy brala společnosti podle telefonního seznamu a všude si ťukali na čelo. 

Říkali mi, a to jako my zaplatíme vlasy a oni je pak budou nosit? Rozesílala jsem podnikatelské záměry a obvolávala kde co jako vzteklá,“ pokračuje Kamila. Nakonec uspěla u jedné naší velké leasingové společnosti. Zavolala jsem tam a oni mi poslali nějakého agenta. Přijel tehdy za mnou domů, vyslechl si, co navrhuji, a pravil, že se do měsíce ozvou. Volali druhý den,“ vzpomíná žena. 

Domnívám se, že tohle je o lidech, buď se chytím možnosti přijít s něčím novým, nebo jsem holt zkostnatělý a lpím na tom, co je zaběhnuté. Myslím, že dnes se touto možností zabývá již více leasingovek, ale oni byli první a já vlastně taky, kdo to prosadil v ČR.“

 

Co by vás mohlo zajímat?

 

Jak dlouho taková práce vydrží, Kamilo?

Poté, co se vlasy prodlouží, je to individuální podle toho, jak rychle komu rostou, ale zpravidla je to tak 2-3 měsíce, než je potřeba je obnovit. Vlasy se pak musí sundat a posunout znovu k hlavě. Je potřeba říci, že částka výše uvedená je pouze jednorázová. Při péči o již prodloužené vlasy se platí už jen 17 Kč za pramen.

 

Jak dlouho lze mít prosloužené vlasy celkově?
Zhruba osm let.

 

Existuje situace, kdy vlasy prodloužit nelze?

Pouze tehdy, jsou-li opravdu tak, ale tak řídké, že by se práce nedala překrýt vlastními vlasy.

 

Jak dlouho vaše práce trvá?

Je to od toho, co se dělá, ale kompletní prodloužení dělám zákaznici zhruba dvě hodiny.

 

Dělí se vlasy na nějaké typy?

Ano, vlasy jsou to „živé“,  tedy opravdové, a dělí se na asijské, evropské, indické a kazašské. Všechny tyto typy se dají sehnat u nás.

 

Jaký je v nich rozdíl?

Rozdíl je velký. Řeknu vám to z pohledu zákaznice z Evropy.

Asijské vlasy jsou silné, tvrdé a nepoddajné. Nedoporučuje se je ani barvit, protože to není pěkné, a točit také nejdou. Pro Evropskou klientku jsou, ač jsou nejlevnější, také naprosto nevhodné, protože výsledek vypadá nepřirozeně a navíc s nimi klientka vůbec nic neudělá. Když je natočí, za chvíli je to pryč. Když je obarví, zničí se.

Indické vlasy jsou už lepší, ale přece jen to je prostě poznat, nehledě na to, že kvalita je také nižší. Cena je přiměřená právě kvalitě.

Vlasy kazašské jsou takové tvrdší evropské a jsou trochu levnější.

Nejvhodnější pro Evropanky jsou pochopitelně vlasy evropské. Tady je nutné říci, že jsou skutečně nejdražší, ale jestli už má člověk zaplatit nemalé peníze, bylo by asi dobré zaplatit za kvalitu a u vlasů dvojnásob. Vždyť by bylo hloupé mít na hlavě sice něco, na čem jsem ušetřila, ale není to ono. Dát Evropance asijské vlasy by bylo stejné jako si vzít k letním šatům pletené rukavice. Prostě je vidět, že to k sobě nejde.

 

Chci překvapit přítele

Zákaznice Andrea přišla pro pořádnou hřívu. Její původní vlasy byly asi k ramenům. Ráda bych překvapila přítele, protože se mu dlouhé vlasy líbí a já nemám trpělivost čekat, až mi narostou,“ řekla paní Andrea, kterou jsem zastihla u Kamily na kadeřnickém křesle. Má odtud vlasy moje kamarádka a vypadá skutečně jako princezna,“ pokračuje . A tak jsem šla také sem. Využila jsem možnost splátek, i když valnou část sumy pokládám. Přítelkyně platila hotově," dodala. „Jsem hrozně zvědavá, jak mi to bude sluše a také co tomu řekne přítel. Asi neuvěří, směje se Andrea závěrem…

 

Jak to Andree slušelo před a pak se můžete podívat. Co tomu ovšem řekl přítel, vám opravdu zprostředkovat nešlo…

 

 

 

 

 

 

Přemýšlela jste někdy o této službě? Myslíte, že by vám dlouhé vlasy nebo copánky slušely? Souhlasíte, že žena začne stárnout tehdy, když jí přestane záležet na tom, zda je přitažlivá?

 

 

Reklama