Život je pes, zvlášť co se vztahů týká. Někdy žena nenarazí na použitelného muže, jak je rok dlouhý, jindy jsou v jejím okolí hned dva, co by stáli za hřích… A ve výjimečných případech se může stát, že rozhodnout se s kým spojit svůj život, je pro ni takřka nemožné.

Slavný příběh ženy mezi dvěma muži na pozadí válečného konfliktu se řadí mezi nesmrtelné, tzv. kultovní snímky. V romantickém dramatu excelují Ingrid Bergmanová a Humphrey Bogart. Ale nejsou jediní, kdo prožívá komplikované chvění.

žena

Iveta (28 let)

Upřímně přiznávám, že jsem dlouho váhala, zda se vdát za svého současného muže, nebo dávnou lásku, která se mi po letech opět objevila v životě. Samozřejmě zrovna v době, kdy jsme s mým přítelem, nyní už manželem, měli první vážnou krizi.

  • Bylo to náročné asi pro všechny tři. Muži totiž o sobě vzájemně věděli.

Až dnes si uvědomuji, že jsem té své první lásce dávala podvědomě plusové body za něco, co vlastně ani nedělal. Zkrátka jsem si ho idealizovala, jak už to tak bývá. A nahrávalo mu jistě i to, že jsem cítila potřebu jisté rebelie. Jsem ráda, že je toto období za námi.

Ale rozhodování, s kým zůstat, bylo svého času fakt peklo.

Lenka (32 let)

Když jsem nastoupila do nové práce, bláznivě jsem se zamilovala do kolegy. Bylo by to krásné, ale mělo to celkem velký háček. Měla jsem doma vážnou známost, s kterou jsme plánovali svatbu.

  • Rozum říkal, že blbnu. Jenže já byla jako šílená.

A i když na to nejsem pyšná, musím se přiznat, že poměrně dlouhou dobu jsem si držela vztah s původním přítelem, pro kterého jsem byla vzorná hospodyňka, a zároveň si užívala s novým objevem, s kterým jsem se cítila jako  sexy dračice.

Věděla jsem, že to není udržitelné navěky, i když by mi to vlastně vyhovovalo. Nakonec to dopadlo naprosto neuvěřitelně. Rozešla jsem se s letitým přítelem, ale nezačala jsem žít ani s tím novým. Naopak. I tady následoval rozchod.

Přečtěte si také

Reklama