Objevujete na svých cestách úžasné pochoutky? Pak vás provedeme zajímavou lokalitou a tipem na skvělou restauraci Casa Santa Maria na Fuerteventuře.

Na konci léta jsme byli na dovolené na mém nejoblíbenějším ostrově Fuerteventura, který patří pod Kanárské ostrovy. I na této cestě jsme zkoumali, co všechno ostrov nabízí, co stojí za to vidět a co tady chceme zažít.

Průvodkyně nám na dotaz, kde se dobře najíme, doporučila skvělou restauraci Casa Santa Maria (je uvedena i v průvodci Michellinskými restauracemi). Skvěle tu vaří typická místní jídla, tak jsme neváhali a při cestě napříč ostrovem jsme si tu udělali obědovou zastávku. A nelitovali jsme.

Pokud sem chcete vyrazit, musíte si najít na mapě městečko ve vnitrozemí – Betancuria. Samotnou restauraci najdete velmi snadno na Plaza Santa María de Betancuria. Stojí hned vedle kostela a má nezaměnitelné kouzlo. Snad proto je stále plno, věhlas zdejší kuchyně magická vůně jídla plní tu nejlepší reklamu.

FOTOGALERIE:

Na jídelním lístku nenajdete 100 jídel. Naopak, je jich tu asi dvacet a každé slibuje koncert chutí. Vybrali jsme si na doporučení paní domu – hovězí řízečky v parmezánové krustě a pečené kůzlečí maso s bramborovými lupínky.

Nesmím ale zapomenout na předkrm! Ještě před hlavním jídlem nás ohromil jednoduchý, ale velmi chutný předkrm v podobě lazaní – jednotlivých vrstev kozího sýra, opražené cukety, pršuto šunky a s vrškem nadrobno nakrájených rajčat. Bylo to výborné!

Porce hlavního jídla byly dost velké, skoro se nedaly sníst. Ale, přece nenecháte na talíři takové dobroty! Zejména pečené kůzlečí maso byly nádherně měkké, šťavnaté, úplně odpadávalo od kosti. A chuťově velmi lahodné.

Byl to pro nás gurmánský zážitek. Pokud rádi ochutnáváte velmi dobrá jídla a vydáte se na Fuerteventuru, kromě nádherných pláží, koupání a výletů do hor si dejte na seznam míst, která je třeba vidět a zažít tuto skvělou restauraci.

Casa Santa María de Betancuria http://www.casasantamaria.net/

Čtěte naše články:

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 nebo mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

Reklama