Když je vám dvacet, jsou pro vás padesátnice už staré báby. Když je vám třicet, začínáte je brát v potaz, ve čtyřiceti si s nimi rozumíte čím dál víc, a pokud se padesátka blíží už přímo k vám, řeknete si: „Sakra, vždyť to není žádný věk.“ Nebo je?

- Dnes mám narozeniny. Číslo, které se zaokrouhluje už směrem nahoru, tedy k padesátce.
Byť pro mě není problém udělat si legraci sama ze sebe, dnešek je výjimkou. Dnes je mi úzko. Takové to rčení, že život začíná po čtyřicítce, se u mě už nějaký ten pátek míjí účinkem.
Vlastně nemíjelo by, kdyby nebylo těch zatracených narozenin. V ten den si svůj věk uvědomím. Více než polovina života v pytli…

- Dnes mám narozeniny. Po práci přijdu domů, tam na mě bude čekat manžel a děti, které přišly. Další uvědomění si toho, jak ten čas letí. Ta slečna, co tam stojí, to je moje malá copatá holčička? Ten zarostlý velký chlap, to je můj malý, roztomilý chlapeček? Vždyť teprve nedávno se narodily.

- Dnes mám narozeniny. S kolegy v redakci je budu slavit až ve čtvrtek, až se vrátí šéf Radek z dovolené, neboť si prý nechce nechat uniknout polibek od stařenky a prohlédnout si další moji vrásku ve tváři. Dnes je budu slavit v kruhu své nejbližší rodiny a zase, jako posledních šest let, je obrečím. :(

Já vím, měla bych být ráda, že jsem zdravá, šťastně vdaná, mám skvělé děti, mám práci, mám bydlení, to vše si uvědomuji, ale v den narozenin jde tohle všechno stranou a já spíš vzpomínám na sladkých sedmnáct.
Ale čas bohužel nezastavím a blížícího se stáří se bojím jak čert svěcené vody. Není mi pomoci. Už aby byl pátek a já zapomněla, že nějaké narozeniny vůbec byly.

Milé ženy-in, ve věku, kdy jste už něco zažily, poradíte mi, jak nebýt taková „kráva“ a nepočítat ty zatracené, přibývající roky?
Jak se s nimi vyrovnáváte vy?

j

Téma dnešního dne: Jak se vyrovnáváte s přibývajícími roky?

 • Berete život tak, jak jde, stejně s tím nic nenaděláte,
  nebo nostalgicky vzpomínáte na dobu, kdy vám bylo dvacet?
 • Chtěla byste se vrátit o několik let zpět,
  nebo naopak, jste ráda za to, kolik vám už je?
 • V čem jste dnes jiná než dejme tomu před dvaceti lety?
 • Kdyby to šlo, udělala byste něco jinak než v mládí?
 • Jak se třeba vyrovnáváte s odchodem dětí?
 • Jste žena, které nevadí sem tam to kilo navíc, nebo se naopak snažíte i nadále hlídat a udržovat se v kondici?
 • Jak?
 • Pociťujete po čtyřicítce už nějaké zdravotní problémy? (zhoršený zrak, bolesti zad, ženské problémy…atd.)
 • Chtěla byste právě teď zastavit čas?
 • Slavíte narozeniny???

Na dnešní ženské téma pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za vaše příspěvky předem více, než kdy jindy, MOC děkuji.

Dárečky obdrží hned dvě z pisatelek: jedna obdrží dvě volné vstupenky na Ladies Movies Night v pražském paláci Lucerna a druhá Společenskou hru o manželství, u které si dá Café Essense

plakat

hram

Reklama