jim-carrey.jpg
Foto: Profimedia

JIM CARREY – Kanadský herec a komik dosáhne hranice šedesátky již za pár dní. Přesněji řečeno 17. ledna. Jim Carrey je nejmladší ze čtyř dětí a svou kariéru začal již v patnácti letech komickým vystupováním po klubech po celé Kanadě. Největší zlom v jeho kariéře nastal v roce 1994, kdy natočil film Ace Ventura: Zvířecí detektiv a z Jima se stala celosvětově uznávaná hvězda. Ve stejný rok natočil další úspěšný film Maska, kde ztvárnil zeleného superhrdinu s nadpřirozenými schopnostmi. Pro zajímavost: v tomto filmu si odehrála svůj herecký debut dnes slavná herečka Cameron Diaz.

Sheryl-Crow.jpg
Foto: Profimedia

CHERYL CROW – Americká zpěvačka, kytaristka a devítinásobná držitelka prestižní hudební ceny Grammy oslaví narozeniny 11. února. Sheryl se narodila ve městě Kennett ve státě Missouri. Její rodiče byli členové místního hudebního big bandu. Později se přestěhovala na předměstí St. Louis, kde potkala svého prvního producenta. Ovšem když v roce 1992 vydávala první album, produkoval ho samotný Phil Collins. V současnosti její hudba balancuje na pomezí blues rocku, country, popu a folku. Věnuje se také politické činnosti.

bon-jovi-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

JON BON JOVI – Sympatického rockera snad netřeba představovat. Bon Jovi, vlastním jménem John Francis Bongiovi jr., je zpěvák a herec, zakládající člen kapely Bon Jovi. Má na kontě takové nestárnoucí hity jako je It’s my life nebo Always. Šestý křížek si na hřbet připíše 2. března letošního roku.

paula-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

PAULA ABDUL – Americká zpěvačka, tanečnice, choreografka a porotkyně. V roce 1980 když působila jako roztleskávačka basketbalového klubu Los Angeles Lakers, její taneční talent objevil choreograf a obsadil ji do pár videoklipů. Později začala sama působit jako zpěvačka. Televizní diváci ji mohou znát jako porotkyni z talentové pěvecké soutěže World Idol. Šedesát svíček na dortu sfoukne 19. června.

Tom-Cruise-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

TOM CRUISE – Veleúspěšný herec Tom Cruise bude mít šedesáté narozeniny 3. července. Představitel rolí jako Poručík Mitchelle ve snímku Top Gun, Charlie Babitt, bratr autistického Dustina Hoffmana ve filmu Rain Man nebo upír Lestat v Interview s upírem vypadá stále velmi dobře.

profimedia-0496793870.jpg
Foto: Profimedia

JOAN OSBOURNE – Joan Osborne je americká písničkářka. Nejvíce se proslavila skladbou One of Us a spoluprací s členy skupiny Grateful Dead. Byla osmkrát nominovaná na cenu Grammy. Je zastánkyní rovnosti pohlaví a je známá pro své liberální a progresivní názory. Narodila se 8. července.  

demi-moore-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

DEMI MOORE – Těžko uvěřit, že tato uhrančivá kráska oslaví 11. listopadu šedesátku. Do širšího povědomí veřejnosti se herečka dostala v osmdesátých letech a dnes patří mezi světoznámé celebrity. Proslavily ji snímky jako Duch, Striptýz, Neslušný návrh či Šarlatové písmeno.

Zdroje: Profimedia, Wikipedie, Web Životopis.osobnosti

Reklama