Bojíte se nosit vodorovné pruhy, protože opticky rozšiřují? Zapomeňte na zastaralá pravidla a bez obav sáhněte po některém z pruhovaných kousků. Stejně jako každé jaro a léto, ani letos pruhovaný trend nechybí.

topshop

Jednoduše zvolte barvu a šíři pruhů podle své postavy. Vhodně zvolené šířky pruhů dokážou vaši postavu zharmonizovat. Stačí se držet několika zásad.

Svislé pruhy sice zeštíhlují, ale neplatí to stoprocentně. Když si pořídíte třeba přiléhavé kalhoty se širokými kontrastními pruhy, dosáhnete spíš opačného efektu. Vzpomeňte si na Obelixe z filmu Asterix a Obelix.

Svislé proužky proto vybírejte raději tenčí.

Vodorovné pruhy vám zase můžou přidat proporce tam, kde je potřebujete. Třeba v ramenních partiích, v prsou, ale vypadají skvěle i na širokých sukních.

Pokud máte štíhlou, drobnější postavu s úzkými boky, nebojte se topů s větším množstvím tenkých proužků.

Dobře se dá čarovat i s pruhy nepravidelnými a různě nasměrovanými. Třeba v případě, že máte útlá ramena, menší ňadra, ale větší bříško, zvolte v horní části méně úzkých proužků, a ve spodní části širší pruhy.

Chce to prostě zkoušet a experimentovat.

Letos se objevují nejen klasické modro bílé pruhy, ale hypnotizovat můžete také černo-bílými, neonovými nebo oranžovo-bílými kombinacemi.

K pruhovaným kouskům oblečení volte jednodušší doplňky a basic oblečení, např. džíny nebo jednobarevné kalhoty.

Foto: Tamsin London, Gate, Esprit, Topshop a Takko

Čtěte také:

Reklama