Drahé kameny doprovázejí lidstvo už tisíce let. Používaly se do korun králů a byly symbolem výsadního postavení a moci.

 

Krystaly se nosily v brněních a náprsních krunýřích, protože se věřilo, že přinášejí ochranu. Je známo i to, že měly i magickou, obřadní a léčitelskou funkci a byly vysoce ceněny jako klíče k odhalení tajemství života.

 

Jak krystaly fungují

Krystal, tak jako každý drahý kámen, pracuje na ezoterické úrovni. Ta nás ovlivňuje přes energii. Jedna teorie o způsobu fungování krystalů uvádí, že krystal svými vibracemi obnovuje energetické biopole člověka, které může být narušeno negativními myšlenkami, emocemi a tíhou běžného života.

 

Když krystal naplníte jasnými záměry skrze sílu vůle a imaginaci, zanechá to v krystalu otisk, který zesiluje jeho moc a léčivý účinek.

 

Léčíme tělo i duši. Plníme přání…

Před léčbou krystaly je podstatné ujasnit si cíl léčby. Nezapomínejte na to, že nejsilnější je síla myšlenky a vizualizace, které vám pomůžou dosáhnout cíl nebo zrealizovat přání.

Pokud jste se rozhodla, jakým způsobem si přejete, aby vám kámen pomohl, posaďte se a několikrát se zhluboka nadechněte. Krystal nabitý vaši energií a přáním položte před sebe. Zapomeňte na chvilku na každodenní starosti a uvolněte se. Sledujte, jak do vašeho těla dech vchází a jak z něj vychází. S každým výdechem nechte odejít vše, co vás tíží, vše co považujete za špatné. Nyní si stanovte svůj cíl a představte si ho už vyplněný ve vašem životě. Zkuste na chvíli zůstat jasně a silně soustředěná. Nechte obraz, který vidíte v sobě.

Tato malá samoléčba vám nezabere mnoho času a můžete se k ní kdykoliv vrátit. Čím intenzivnější budou vaše představy, o to víc působíte na jejich zhmotňování.  

      

Krystal v domě

Jsou-li krystaly používány v domě moudře, mohou ho proměnit v místo míru, pokoje a potěšení. O krystalech se ví, že přinášejí světlo, radost a rovnováhu do každého prostoru, v němž byly pečlivě položeny. Z tohoto důvodu jsou oblíbeným prostředkem Feng Shuei. Díky schopnostem krystalů je doporučuji klást na místa, která jsou vystavena (síran železnatý)negativním vlivům. Typickým případem je místnost, kde máte počítač nebo televizor. Když krystal umístíte v jejich blízkosti, zredukují negativní vlivy četných hodin strávených před obrazovkou. Takto zůstanete uvolněná, svěží a soustředěnější. Krystal v ložnici nebo dětském pokoji do místnosti vnáší lásku a pohodlí. Když se ho rozhodnete mít v kuchyni, srdci domova, umocníte tím přípravu jídla a péči o sebe i ostatní. Možnosti, jak obohatit atmosféru vašeho domova krystaly, jsou nevyčerpatelné. Zkuste použít svoji tvořivost a intuici.           

 

Proč nosit krystal při sobě

Existuje mnoho druhů krystalů a každý z nich je něčím specifický. Z obecního hlediska však platí, že krystaly ochraňují, léčí a pomáhají nás udržet v harmonii. Osobní kontakt s krystalem zvyšuje jeho působení. Pro osobní nošení můžete vyzkoušet různé druhy přívěsků, prstenů, náramků nebo jednoduše dát váš oblíbený krystal do váčku a nosit ho v kapse.

 

Jak vybrat krystal správně a jak o něj pečovat

Krystaly si výhradně obstarávejte v osvědčených obchodech s ezoterikou, kde je největší předpoklad kvalitního a bohatého výběru. Před nákupem se můžete obeznámit s druhy krystalů a jejich účinky, co vám ulehčí výběr. Krystaly vybírejte intuitivně. Vyberte si krystal, ke kterému inklinujete nejvíc. Dávejte pozor na to, aby byl krystal v pořádku. Poškození je jako nemoc, která oslabuje jeho sílu.

Pečovat o krystal je vcelku jednoduché. Důležité je pamatovat na to, že krystal je potřebné pravidelně pročišťovat a nabíjet. Na pročištění je nejhodnější tekoucí proud studené vody. Stačí, když pod ním svůj krystal necháte pár minut. Účinné jsou i koupele ve vodě s mořskou solí nebo esenciálními oleji. Můžete zkusit i kouř z vonné tyčinky. Na nabíjení krystalu je vhodné sluneční a měsíční světlo. Jednoduše krystal nechte několik hodin na okně, kde na něj dopadá světlo Slunce nebo Měsíce. Pro čištění a nabíjení krystalů je důležité, abyste zachovávala jejich  účinky a zabránila jejich přetížení. Péči o krystal provádějte jednou týdně.   

  

Reklama