Pokud umíte čarovat, dokážete všechno. Před dvěma týdny jsem na Janu narazila v obchodě s esoterickou literaturou. Cítila jsem, že ji mám oslovit.

Dnes společně sedíme v kavárně Louvre, jíme zeleninový salát, popíjíme kafe a bavíme se o věcech mezi nebem a zemí. Sedí tu s námi i Janin přítel Jiří Hrubeš, bubeník a kytarista skupiny Armadeica, ve které Jana zpívá…

V jednom nejmenovaném bulváru jsem četla, že přemýšlíš o návratu do Čech…

Momentálně s Jirkou žijeme v Londýně, kde jsme našli vhodné prostředí pro náš rozvoj i práci. O návratu nepřemýšlím. Je mi však hrozně líto, že v porovnání s totalitním režimem se tady téměř nic nezměnilo. Lidi přemýšlí stejně. V období socialismu jsem neustále narážela na cenzuru, a dnes to je stejný. Rozdíl je, že v minulosti dokázali alespoň uvést důvod. V Čechách jsem společně s kapelou měla vystupovat v různých pořadech. Těsně před natáčením však všechno zrušili. Doteďka nemám jasné vysvětlení….

Mnozí fanoušci včetně mě tě považují za esoterickou bytost. Jak jsi se dostala k andělům a k tomu, čím si dnes?

Každý člověk je vtělený anděl. Jsme spiriti. Na této zemi máme své poslání. Důležité je naslouchat intuici a řídit se jí. Rozum je umělý výrobek, který je naladěn proti spiritu a intuici.

Moje spřízněnost s anděly tak jako všechno ostatní přišla přirozeně. Nejdřív ve formě symbolů. Před tím, než jsem se rozhodla pojmenovat se Uriel, jsem na toto jméno narážela téměř všude. Pochopila jsem, že Uriel je obrazem mé bytosti.

Život jsou symboly…

Určitě. Ne každý si jich však všímá a dokáže je správně vyložit. V poslední době ke mně padají májoví umělci. Jsem v antikvariátu nebo v knihovně a najednou se mi v rukách ocitne dopis od Boženy Němcové nebo knížka od AloiseJiráska… Víš o tom, že Alois Jirásek je spřízněn s naší rodinou Kratochvílů?  Nic není náhoda.

Mnoho žen obdivuje tvoji krásu a vitalitu. Jak o sebe pečuješ?

Jsem proti umělým zásahům. Nechápu, jak si může někdo dělat kúry s botoxem. Botox byl přece vyvinut jako chemická zbraň. A teď se používá v kosmetice!

Duše se rozvíjí spolu s tělem. S Jirkou jsme prošli mnohými etapami. Dnes jsme oba vegani. Osobně si dopřeji občas půst. Snažím se dodržovat pitný režim, hodně medituji a nepoužívám žádné léky ani jiné umělé přípravky. A to se týče i oblečení. Jsme zaměřeni ekologicky a v našem šatníku nenajdete nic z kůže.

Nedělá ti problém držet půst? Pamatuji se, že když jsme se viděli naposled, byla jsi deset dní bez jídla.

Vydržela jsem dvacet dní. Chtěla bych však zkusit čtyřicetidenní půst. Člověk nepotřebuje k životu tolik jídla, na kolik zvyklý. To je naše mylná představa.

Při půstu se cítím skvěle. Mám energii a víc se mi otevírá vnímání. Teď jsem však udělala chybu, protože do půstu jsem se pustila při velkém množství práce, což mě trochu oslabilo. Pokud se člověk rozhodne pro půst, měl by se spíše stáhnout, rozjímat a být v klidu.

 

A jaký je tvůj postoj k medicíně? Předpokládám, že alternativní.  

Ví to jen málokdo, ale jsem majitelkou několika diplomů a certifikátů na holistickou medicínu a reiki. V Anglii jsem poznala léčitelku, která moji maminku vyléčila z rakoviny. Nepoužila žádné léky. Jenom energii. Svoji vděčnost jsem léčitelce vyjádřila tím, že jsem dva roky působila jako dobrovolnice po jejím boku.

A co tarot?

To jsem taky zkoušela. Teď mám andělské karty s krásnými barevnými obrázky. Jejich autorkou je Doren Virtue. 

Tu znám, mám od ní všechny knihy. Vybavuješ si teď nějaký obraz, na který nikdy nezapomeneš?

S Jirkou jsme se v zimě procházeli u řeky Temže. Najednou se objevila krásná bytost. Mladá, štíhlá dívka, která působila jako víla z pohádky. Sedla si a vytáhla malou harfu. Začala hrát. Byla nádherná. Už byla tma, ale ona zářila. Nikdo si jí nevšímal, jenom děti a my. Jak hrála, postupně jí od zimy křehly ruce. Přestala hrát, když je měla úplně zmrzlé. Pamatuji si, že řekla “já už nemůžu hrát, mám úplně zmrzlé ruce!“ Dali jsme jí všechny drobné, které jsme měli. Na toto místo jsme se už vrátili několikrát, krásnou harfistku jsme ale nikdy neviděli…

Andělé, děkuji za rozhovor :-).

PS: Pokud se chcete s Uriel a Armadeicou potkat, můžete je najít na www.armadeica.com.

Reklama