krl.jpg

Foto: Profimedia

Když byla Carolina Herrera v roce 1981 požádána, aby popsala estetiku své první kolekce, odpověděla: „Je to můj vlastní styl.“ O desítky let později tento popis stále platí. Rafinované a mezinárodní, to je její styl. „Dávám přednost oblečení, které je jednoduché, dobře střižené, ale s jednou velkou extravagancí,“ řekla časopisu Vogue v roce 1987 a dodala: „Něco s rukávy, se sukní, ale nic moc nápadného a příliš okázalého.“

To vše značka nesoucí její jméno ukázala i na letošním New York Fashion Weeku. Kolekci podzim/zima 2022 má na svědomí návrhář Wes Gordon, který je už pátým rokem jejím kreativním ředitelem. V kolekci však nechyběl ani jeho podpis.

FotoJewewet.jpg

Foto: Profimedia

Gordon show zahájil citátem romanopisce z 19. století Williama Thackeraye, který řekl: „Odvaha nikdy nevyjde z módy.“ A ano, šaty z této přehlídky jsou „odvážné, sebevědomé a plné vášně“.

Kolekce je charakteristicky optimistická. Nechybí v ní typické kousky Caroliny Herrery jako bílá halenka, sako nebo kabátové šaty. Specializovala se na jakousi praktickou majestátnost a tu si drží značka dodnes.

FotoJeewt.jpg

Foto: Profimedia

Gordon se na newyorské přehlídce zaměřil ve velkém také na mašle a různé šerpy. Živůtky ve tvaru srdce na róbách bez ramínek se na valentýnskou přehlídku perfektně hodily. Odstíny byly jasné a inspirativní, zatímco denim dostal luxusní nádech se zlatým zdobením.

A protože předávání Oscarů se koná už za šest týdnů, což je prakticky „zítra“, nechyběly v kolekci ani objemné a nádherné róby hodné těch největších hvězd červeného koberce.
 
 

Zdroje: Vogue, Harpers Bazaar, Elle, Malaya Business Insight, Záznam z přehlídky

Reklama