Blíží se Vánoce a s nimi dny plné pohody a relaxace. Všichni se těšíme, jak skončí všechen stres a nastane chvíle klidu.
Tyto chvíle nám jistě zpříjemní pravý irský smetanový likér s mimořádně hebkou chutí medu a karamelu.
Už se vám sbíhají sliny, a když přivřete oči, vnímáte tuto pohodovou a uvolněnou atmosféru? Tak se s námi ponořte do světa ledových kostek a sametového likéru :-).

Ženy obvykle mají v oblibě sladké a lahodné likéry.
Jedním z nejoblíbenějších je Carolans, který určitě znáte.
Je to vždy milý dárek, který někomu dáváte nebo od někoho dostáváte, nebo příjemný společník ve chvílích odpočinku doma či ve společnosti s přáteli.
Výjimečně hebká chuť vynikne především, pokud Carolans servírujete na několika kostkách ledu. Je možné jej přidat do kávy a také do zmrzlinového poháru.

I když Carolans známe skoro všechny a moc nám chutná, možná neznáme několik zajímavostí, které se k likéru Carolans vztahují.

Carolans je vyráběn v irském městě Clonmel, jež se nachází v hrabství Tipperary. To leží ve “Zlatém údolí“, z nějž pochází nejlepší mléko na světě – skvělé pro výrobu jemné a bohaté smetany, která se přidává do Carolans.
Irské jméno města Clonmel je odvozeno z galského jazyka a původně se psalo “Cluain Meala“, což v galštině znamenalo “Medové údolí“.
Tak je trefně vystižen Carolans, jelikož má ve své receptuře i med.

Všechny irské likéry se skládají ze smetany, irské whiskey, kvalitního alkoholu a příchutí, ale v tom končí všechny spojitosti.
Technologický postup používán při výrobě Carolans je výjimečný a zaručující skvělou smetanovou chuť, jež dlouho přetrvává.
Pro Carolans je obzvláště typická chuť medu, čímž se liší oproti jiným likérům. Smetana obsažená v Carolans je velmi proměnlivá. Při výrobě koktejlů nedoporučujeme použití přípravků obsahujících citrusový základ.
Uzavřená láhev Carolans si udržuje svoji kvalitu po dobu 27 měsíců ode dne výroby, avšak to samozřejmě závisí i na podmínkách, za nichž je skladována.
Nejlepší je, pokud Carolans skladujeme na studeném a suchém místě, při teplotě mezi 5-20 stupni.
Přestože tento likér má výrobní výhodu, která mu dává dlouhou životnost, je nejlepší si ho vychutnat čerstvý. Měl by být zkonzumován během 6 měsíců od svého otevření.

Carolans chutná tak delikátně, jelikož jeho hlavní složkou je čerstvá smetana, pravá irská whiskey, med a 17% alkohol.
Tento likér je výjimečný tím, že si neustále udržuje svojí typickou chuť.

Tak teď můžete říct, že jste se stala odbornicí přes Carolans.
Díky soutěži, která teď probíhá, se můžete těšit, že, pokud se do ní zapojíte, možná vyhrajete krásné ceny!
Čtěte pozorně pravidla a odpovídejte správně na otázky!
Pokud nevyhrajete, určitě jsme vás inspirovali k vhodnému dárku pro vaše blízké, nebo si Carolans kupte sama pro radost a příjemný požitek...      

              
Reklama