Přečtěte si opravdu pozoruhodný příběh, který nám poslala čtenářka s nickem Romca. Trošku mi připomněl seriál Okresní přebor. Klidně by mohla inspirovat tvůrce k dílu „Kterak venkovská fotbalová liga zachránila čarodějnici před upálením“

Na naší vsi je pálení čarodějnic velkou událostí. Organizují je dobrovolní hasiči dohromady s místními fotbalisty. Vlastně jsou to jedni a titíž muži a kluci. Po fotbale jsou hasičské závody nejatraktivnějším sportem ve vsi.

Hranice, která se staví poblíž hřiště, se připravuje hodně dlouho dopředu. Lidé sem můžou nosit vše (od dřeva), co nepotřebují, takže na hranici shoří větve z ovocných stromů, stará prkna, ztrouchnivělé tránmy až po nábytek, který se rozštípe a nahází do předem připravené hranice ze smrkových klád. Naštěstí se tam už nedávají žádné pneumatiky a podobný neekologický odpad.

Nedaleko od hranice je vždycky stánek s pivem, limonádou, a samozřejmě s buřtíky. Kdo si nepřinese z domova, může si je tady koupit. K opékání buřtů slouží menší ohniště, aby nikdo nemusel čekat, až se zmírní žár velké vatry. Myslím, že je to skvěle organizované.

Dokonce ani čarodějnice nechybí. Každý rok ji vyrábí místní šikovné dámy a vypadá vždycky naprosto úžasně. Je v životní velikosti a někdy je až škoda ji spálit. Jedna taková už to štěstí měla. Byla tak dokonalá, dokonce i se sedícím kocourem na rameni, že se nad ní všichni slitovali a místo na hranici skončila jako maskot místního fotbalového družstva. To mi přijde docela vtipné.

Dnes se tam jdu zase podívat, protože tahle událost vždycky svede lidi dohromady a užije se spousta legrace.

Romca

Milá Romco, škoda, že jste nám tu úžasnou čarodějnici nevyfotila.

Máte také nějakou příhodu z čarodějnic, milé ženy-in? Napíšete nám ji. Zavzpomínejte na své nejhezčí čarodějnice. Chodíte na ně i dnes, nebo se ve vaší vsi, či městě nic takového nekoná? Je vám to líto, nebo si myslíte, že je to stejně přežitek?

Napište nám na dnešní téma na redakce@zena-in.cz

Reklama