Čtenářka s nickem Dante Alighieri se šla před maturitou poradit k čarodějnici. Obě byly dobré. Čarodějnice se trefila ve třech případech a maturantka zmaturovala i v tom čtvrtém předmětu.

Co se týče maturity, byla jsem skutečně poctivá v učení. 14 dní před dnem D jsem si udělala plán, který mi ukládal naučit se 13 otázek denně (měli jsme 7 předmětů). Zvládla jsem všechny kromě jedné, která mi poslední den před zkouškou fakt nelezla do hlavy a to bylo téma Divadlo ve 20.století u nás (literatura). Takže jsem se modlila, abych si nevytáhla otázku č.25, jinak jakoukoli.

Už ani nevím, jak k tomu došlo, ale před maturitou jsem docházela k čarodějnici, která mi měla pomoct, aby mi učení lépe lezlo do hlavy. Měla jsem totiž nějaký starosti, v té době se nám upil strýc, táta to těžce nesl (byl to jeho bratr) a bylo doma dusno. A řeknu vám, že mi to po těch seancích šlo opravdu jak po másle. Střídaly se u mě tedy chvíle zoufalství a pláče, ale taky radosti, že to všechno zvládnu.

Tahle čarodějnice mi taky zkusila uhádnout čísla otázek. AJ 3, odborný komplex 8, literatura 18 a praktická zkouška 15. Trefila se ve třech případech - málem jsem údivem padala, když jsem skutečně ta čísla tahala. Čekala jsem, že si vytáhnu předpovězené číslo i počtvrté a opakovala si v odborných předmětech číslo 8, ale pak jsem si vytáhla 2x 8, tedy 16. Ale i tak pohoda.

V den maturity jsem byla už úplně v pohodě, kupodivu žádný stresy ani nervy, akorát známky mě potom zklamaly. No nic, hlavně že to mám. To, že jsem neměla vyznamenání, jsem si vynahradila o tři roky později při státnicích.

Dante Alighieri

__________

Děkuji za maturitní - čarodějnický - příspěvek. Je zajímavý. Jenom ale jestli ta čarodějnice nenavázala nějakou spolupráci se střední školou. :)

Hezký - sluníčkový - den

Saša

Téma dnešního dne 11. května - maturity

Maturity jsou v plném proudu. Od dob „Cesty do hlubin študákovy duše“ prošly různými změnami. Ať už k lepšímu nebo k horšímu. Co však zůstává neměnné, jsou samotní studenti. Zkoušky je neminou v jakékoliv době.

Tématem dnešního vydání jsou maturity. Schválně uvádím množné číslo, poněvadž si budeme povídat nejen o maturitách našich, ale i o maturitách našich dětí (pokud tedy už doma maturanty máte)... a je také možné, že se nám ozve i nějaká letošní maturantka.

Někdo zvládá maturitu levou zadní, jiný se stresuje a je přesvědčen, že ji „neudělá“. Další k ní není ani připuštěn. Směrnice maturit se pořád mění, neměli jsme to jednoduché my, naše děti to snad mají ještě složitější. Udělat ji ale chceme všichni.

Pište nám milé čtenářky, jak jste tuto „zkoušku dospělosti“ zvládly vy.

  • Jaké máte vzpomínky na učení - mučení
  • Jaké máte vzpomínky na profesory, zda vám pomáhali, nebo si na vás (či na vaše děti) naopak zasedli
  • Zda jste se maturity bály, nebo jste se těšily
  • Zda jste ji udělaly napoprvé, nebo až napodruhé
  • Jestli jste pocítily, že jste najednou dospělé :)
  • Jestli a jak vám pomáhali rodiče (třeba jako ve zmíněmém filmu pro pamětníky)
  • A také jak jste ji oslavily!!!

A pokud máte doma maturanty, držíme jim palce !!!

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvěk odměníme knihou - Cesty, které voní jídlem, díky které můžete cestovat, vařit i poznávat :)

kniha

Reklama