Je mnoho rostlin, které se s úspěchem používají k různým magickým úkonům a jejichž moc je od pradávna využívána k ochraně či ovlivnění událostí tak, jak si přejeme. Pokud se tím neubližuje nikomu třetímu, není na rituálu nic zlého. Například je možno pomoci druhému člověku se třeba uzdravit, či mu alespoň zmírnit bolest.

Člověk je ve své víře svobodným a nikomu již nehrozí za jeho přesvědčení či vyznání žádná perzekuce, hranice, mučení aj. Proto si můžeme, chceme-li, například pověsit nad vchodové dveře pařát černé slípky, protože tak se k nám nedostane žádná kletba. Maximálně nás soused počastuje shovívavým úsměvem.

Koriandr Kdo nosí v malém sáčku semena koriandru, tomu pomůže od záchvatů migrény.

Magnólie  Několik květů se vkládalo pod matraci, aby se zajistila trvalá láska partnera.

Kopr  Lázeň z listů a semínek této rostlinky si lze připravit například před první schůzkou. Působí totiž velmi přitažlivě a eroticky na mužský nosík.

Andělika – je univerzální rostlinkou na odehnání zla. Stačí ji rozsypat do čtyř koutů domu. Pokud se někdo obával, že byl zlořečen, jako první pomoc na zmírnění následků se použila lázeň z anděliky.

Bez černý – Dříve dívky používaly tuto bylinku k tomu, aby si udržely věrnost svého přítele. Pokud ji takový mladík nosil u sebe, a to často nevědomky zašitou do podšívky kabátu, nedokázal být nevěrný. Všeobecně je bez silným ochranným keřem. O lením slunovratu je prý možno vidět pod ním elfy. Bezová hůlka se používala na odhánění zlých duchů.

Benedikt lékařský  Roste-li na zahradě dává ochranu a odhání zloděje.

Břečťan – V Anglii se stále věří, že roste-li kolem domu, chrání jeho majitele před zlem.

Bříza bělokorá – Kůra břízy je jednou z hlavních pomůcek při oslavě Beltinu.

Čistec – Pro druidy to byla magická rostlina s velkými magickými účinky. Zaháněla zlé duchy, noční můry a zoufalství. Když se nasype poblíž dveří a oken, vytváří ochranný štít. Pokud vás trápí noční děsy, nasypte si ho do polštářku a dejte pod polštář, na kterém spíte.Čistec

Dub zimní – Dub byl v posvátném háji králem stromů. Při magických úkonech byly používány žaludy, kterým se říkalo hadí vejce. Největší oplodňovací schopnost měly žaludy sbírané v noci. Druidové a kněžky naslouchali šustění dubového listí a duchům na stromech, aby zaslechli vzkazy od bohů

Hadí kořenRdesno – hadí kořen – Kdo chce lépe porozumět ostatním a zároveň chce být lépe druhými pochopen, měl by u sebe nosit kousek kořene.

Jalovec – Zralé plody jalovce se navlékají na šňůrku. Zavěšeny v domě dívky přitahují lásku.

Jeřabina Je to magický strom, který se používá na hůlky, hole, amulety, kouzla i talismany. Zvlášť magické jsou jeřabiny. Vidlice z větve jeřábu může pomoci najít vodu. Hůlky se používají pro získání znalosti hledání kovů a obecnou divinaci. Pokud se chcete chránit během spánku, stačí šňůrka s navlečenými jeřabinami v blízkosti lůžka. Vojáci dříve brávali do bitvy větévku s jeřabinami. Věřili, že se jim vyhnou všechna zranění.

Kapradiny netík, hasivka, papratka samice a osladič – Jsou ceněnými magickými  rostlinami. Když jsou páleny uvnitř obydlí, vytvářejí velmi silnou ochranou moc. Když jsou páleny venku, přivolávají déšť.

Kopretina řimbaba – Ochraňuje proti nemoci nebo proti nehodě při cestování.

Lopuch větší – Dříve se běžně vhazovala hrst této rostliny před vytíráním podlahy do kbelíku s vodou. Zahání totiž záporné vlivy, očišťuje a chrání.

Vavřín ušlechtilý – Položí-li se vavřínové listy pod polštář, mají podobné účinky jako takto umístěný kořen mandragory. Poskytnou vidiny o budoucnosti a vysvětlí nepochopené z minulosti. Výhodou je, že člověk je ráno méně unavený než s mandragorou. Pokud jde o ovšem o vážnější věci, je mandragora silnější.

Vrba bílá – Vrbové háje byly považovány za tak magické, že pod vrbami sedávali kněží, kněžky a všechny typy umělců, aby získali výřečnost, inspiraci, schopnosti a umění věštby. Pokud chcete, aby se vám splnilo tajné přání, jděte k vrbě, uvažte na ní uzlík a přitom říkejte, co si přejete. Když se vaše přání splní, vraťte se k vrbě a uzlík rozvažte. Nezapomeňte vrbě poděkovat a nechat jí dárek. Vytvoříte tak přátelství mezi stromem a vámi a on vám pomůže.

Blíží se Beltine (čarodějnice), a to je doba jako svořená na nejrůznější rituály. O těch si ještě povíme.

Reklama