Zajímavý životní paradox se přihodil čtenářce s nickem carmi. Více se dozvíte, když si přečtete další tematický příspěvek.

Měla jsem v životě několik zvířátek. Hodně vzpomínám na svého prvního pejska. Bylo mi asi tak 16 let, šla jsem ze školy a před domem se potuloval takový malý, žíhaný pejsek s bílou náprsenkou a bílými ponožtičkami. Byl evidentně bezprizorní. Já jsem si už hodně dlouho přála pejska, ale rodiče mi ho nechtěli dovolit. Věděla jsem, že riskuji, ale přesto jsem toho pejska vzala domů. Byl chudák celý zubožený, tak jsem doufala, že mě s ním rodiče nevyhodí. No, nevyhodili a pejsek u nás našel nový domov. Přemýšleli jsme nad jménem, dlouho nás žádné nenapadlo, pak si moje matka vzpomněla, že kdysi měla taky pejska jménem Fiju. A tak náš nový přírůstek dostal své jméno. Slovo fiju znamená v maďarštině chlapec. V té době jsme Fijunka brali s sebou i na dovolené. Když jsme projížděli Maďarskem směrem k moři, vzbuzovalo jeho jméno velkou pozornost i smích.

Když jsem za podivných okolností o svého prvního pejska přišla, rodiče mi chtěli udělat radost a přinesli domů štěně křížence černého kokra. Tehdy jsem mu dala jméno já, už nevím, jak jsem na něj přišla, pojmenovala jsem jej Monty.

Pak byla další zvířátka, už v mé rodině.

Před pár lety jsem se seznámila se svým současným přítelem. Už z prvního rozhovoru jsem se dozvěděla, že je vlastníkem psího miláčka, jak říkal – čistokrevného ořecha. Jaké bylo mé překvapení, když mě s ním seznámil! Pejsek je kříženec černého kokra a jmenuje se - Monty!
S pejskem si dobře rozumíme a je to teď i můj mazlíček.

carmi

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

To je opravdu náhoda, alespoň jste měli už od začátku vašeho vztahu jednu „společnou věc“.
A když už jste se tak nezávisle na sobě shodli na společném jméně, určitě se shodnete i v ostatních věcech.  
Děkuji za pěkný příspěvek
Saša

Téma dnešního dne 15. února 2012: Jména našich domácích mazlíčků

  • Jak se jmenují vaši domácí mazlíčci?
  • Proč právě takto?
  • Je to jméno podle někoho, nebo vás napadlo jen tak?
  • S jakým nevšedním jménem jste se u zvířátek setkaly?
  • Opakujete jména po smrti domácího mazlíčka znovu?
  • Shodnete se v rodině na jméně, například vašeho pejska, nebo tomu předchází diskuze?

Vše o jménech vašich domácích mazlíčků pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží DVD s filmem Fany, v hlavní roli s vynikajícími českými herečkami Jiřinou Bohdalovou, Jiřinou Jiráskovou a také vlčákem s originálním jménem: Pan Divoký

DVD

Reklama